Sobota
Jindřichohradecko – Cyklisté se po ránu a k večeru stávají pro řidiče černou můrou. Na silnicích je vidět i nyní hodně cyklistů, ale na bezpečnostní prvky mnozí nedbají. O svou bezpečnost, respektive viditelnost by se měli stejným způsobem postarat i chodci.
Deník: No, a počkejte, až napadne sníh a kolem silnic budou nahrnuté haldy. To pak bude chuťovka, vyhýbat se cyklistům, kteří nejsou vidět a ještě se kloužou od krajnice doprostřed silnice po rozježděné břečce.

Pondělí
Jindřichův Hradec –  Hradečáci si za odpad nepřiplatí.  I přesto, že zákon umožňuje vybírat za svoz komunálního odpadu dvojnásobnou částku, rozhodli se hradečtí radní nezatěžovat peněženky obyvatel více, než je zdrávo a ponechat poplatek na stávající pětistovce.
Deník: Alespoň nějaké dobré zprávy ve chvíli, kdy všechno kolem zdražuje.

Úterý
Jindřichův Hradec –  Na hokejový Vajgar zase padla deka. Ze tří domácích utkání v řadě vytěžili jindřichohradečtí hokejisté pouze jedinou výhru nad Děčínem, prohráli i se slaboučkými Klatovy a jejich ztráta začíná narůstat.
Deník: Že by si vzali mustr od naší hokejové reprezentace? Měli by se spíš nechat inspirovat tenisty  a rvát se o každý bod až do posledních sil.Středa
Třeboň – V lázeňském městě ruší kontroverzní vyhlášku, která omezovala provoz restauračních zařízení pouze v jedné ulici.  Provozní doba tak bude opět bez omezení a ne jako dosud jen do půlnoci.
Deník:  To jsem docela zvědavá, jak dlouho tam bude klid…

Čtvrtek
Strmilov – Na obchvatu u hřbitova omezí rychlost na sedmdesát kilometrů v hodině. Do čtyř let ale město musí vymyslet jiné řešení pro bezpečnost přecházejících chodců.
Deník: Pro chodce jedině nadchod, který ale stejně nikdo nebude používat – proč si o pár kroků prodlužovat cestu, že? A motoristé vyjíždějící na hlavní budou mít problémy dál.

Pátek
Strmilov –   Na Novém sídlišti ve Strmilově se už v blízké budoucnosti začnou dít neuvěřitelné věci. Tamní obyvatelé si chtějí na společných veřejných prostranstvích vybudovat místo, které jim zpříjemní život.  Měl by zde vzniknout park.
Deník: No vida, a pak, že lidé jsou k sobě lhostejní a nezajímá je nic jiného, než sledování bulvárních zpráv v televizi nebo sdílení všeho možného na sociálních sítích. Někde se naštěstí ještě chtějí společně setkávat a dělat něco pro sebe a své okolí.

Petra Jouzová