Sobota
Velký Ratmírov – Farma na chov norků v Velkém Ratmírově se po roce opět stala terčem útoku rádoby „ochránců zvířat." Výsledkem bylo na 1200 norků postříkaných růžovou barvou ve spreji a několik z nich v důsledku stresu uhynulo.
Deník: Co na to říct? Možná jsem staromilec, ale za mých mladých let se ochránci přírody vyznačovali tím, že třeba sázeli stromky na Šumavě, čistili potoky nebo se starali o zraněnou zvěř. To ale vyžaduje čas, píli a námahu, takže dnes se příroda chrání spíše tím, že se někam přikováte řetěze, něco zničíte nebo hodně na hlas řvete. Otázkou je, zda jde těmto „ochranářům" opravdu o zvířata, nebo o možnost se někde vyřádit.
Pondělí
Jindřichův Hradec – Kdy a za kolik postaví město Jindřichův Hradec svou část soustavy dvou kruhových objezdů u mimoúrovňové křižovatky ve Vídeňské ulici, je již jasné. Stavět se začne 21. září, tedy týden po otevření Zahradního centra, které už v současné době buduje druhý z kruhových objezdů.
Deník: Alespoň se uleví lidem, jako je má manželka, která mimoúrovňovou křižovatkou sice vždy projede na jedničku, ale většinou se octne úplně někde jinde, než původně chtěla.
Úterý
Jindřichův Hradec – Cestující využívající zastávku MHD na jindřichohradeckých Zbuzanech byli v pondělí více než zmatení. Zastávka Pražská byla totiž po dobu prací, které již několik týdnů uzavírají stejnojmennou ulici, přesunuta. Od 15. srpna se ale mělo vše vrátit do stejných kolejí a mnozí tak mohli v ranním dešti vyrazit na místo původní zastávky. Leč, nebylo tomu tak.
Deník: Že se někde vyskytnou komplikace a uzavírka se protáhne o měsíc, na tom není nic nepochopitelného ani špatného. Ale těm lidem, kteří tam žijí, jezdí a používají MHD, by to někdo říct měl. Nemyslíte?
Středa
Jindřichův Hradec – Rodiče čtyř nezletilců nyní budou muset na sociálce vysvětlovat, proč jejich potomci minulý týden, kdy platila opatření jihočeského hejtmana kvůli období mimořádného sucha, nad ohněm v lese opalovali kabely z drobných elektrospotřebičů, které dle jejich slov nalezli v okolí domu takzvané Šindelny.
Deník: Tak u toho vysvětlování bych asi být nechtěl. Inu, co se v mládí naučíš…
Čtvrtek
Jindřichohradecko – Ve vazbě v úterý skončil domácí tyran (52 let) z Třeboně, který již v závěru června vyhrožoval manželce a svému synovi usmrcením a podpálením domu. Vzhledem k tomu, že k podobnému nátlaku se uchýlil i před třemi roky, kdy z kanystru po bytě rozléval podezřelou kapalinu a hrozil, že vše zapálí, žena a syn měli důvodnou obavu o svůj život, zdraví i majetek. Obrátili se proto na policii.
Deník: Při současných cenách benzínu se nejedná jen o vyhrožování nebezpečné, ale také značně nákladné. V každém případě je nutné takovou horkou hlavu poslat na chviličku do chládku.
Pátek
Jindřichův Hradec – Do výběrového řízení na nového provozovatele MHD v Jindřichově Hradci, který získá desetiletou smlouvu, se přihlásilo celkem pět dopravců. Vítězem se ale nakonec stalo ČSAD Jindřichův Hradec, pobočka společnosti ICOM Transport, jejíž zástupci podepíší koncem srpna kontrakt s vedením města.
Deník: Já si myslím, že normálním Hradečákům je asi jedno, kdo je bude vozit. Důležitější je, aby autobusy jezdily dost, včas a levně. Doufejme tedy, že to tak skutečně bude.