Sobota
Jindřichohradecko – Návrat z léta znamená kolony aut. Policisté na Hradecku posilovali na poslední prázdninový víkend hlídky.
Deník: Každý rok je to stejné, stěhování národů po dovolené. Naštěstí se to letos obešlo bez vážnějších nehod.

Pondělí
Hříšice – Hříšická školka se mění do krásy, má nové rozvody vody, dlažbu, obklady, sprchový kout pro děti, nové lino i výmalbu, nábytek, záclony i koberce.
Deník: Konečně se dostává opravdu na většinu školek, některé už opravu potřebovaly jako sůl. Tak ať se tam dětičkám líbí a jejich učitelkám zase dobře pracuje!

Úterý
Jindřichův Hradec – Městská od ledna začne jezdit častěji. Zvýší se četnost spojů, upraví se nejen trasy, ale i linky, které budou i do místních částí. Ceník zůstane stejný.
Deník: Častěji a více spojů, to jsou hodně relativní pojmy. Stačilo by rozhodit ty spoje, které jezdí v rozestupu jen pár minut stejným směrem, ale po kterých další hodinu a půl nejede nic. To je ale asi taková hradecká specialita.Tak snad se jí brzy zbavíme.

Středa
Jindřichohradecko – Na prvňáčky v lavicích čekaly dárky. Děti dostaly na uvítanou pastelky i ovoce. I tak výbava přijde rodiče na tisíce korun.
Deník: Pastelky byly trochu ojedinělé. Napadá mě, kdyby tak dárci a sponzoři raději ušetřili na ohromných pestrobarevných krabicích plných omalovánek a raději dětem dali nějaké užitečnější školní vybavení, třeba pera nebo vodovky.

Čtvrtek
Kunžak – Na pouti v Kunžaku vykolejil vozík horské dráhy. Od zábavy k velké tragédii nebylo daleko.
Deník: Sama už se bojím pomalu i na dětský kolotoč! Člověk se občas diví, čím vším se dá vypodložit jistě mnohatunové monstrum a o zvucích, které některé atrakce vydávají, je lepší nepřemýšlet. Hlavní je, že se nikomu nic nestalo.

Pátek
Jindřichův Hradec – Cyklistický závod zavře město. V neděli projedou řidiči Jindřichovým Hradcem jen s obtížemi.
Deník: Hlavně chladnou hlavu, ať je to bez nehod.

Petra Lejtnarová