Sobota
Jindřichův Hradec – Stávající parkovací automaty v Jindřichově Hradci dosluhují a město se proto rozhodlo nakoupit jedenáct nových zařízení, která je nahradí. V nových automatech budou moci řidiči kromě mincí platit také bankovkami nebo dokonce platební kartou. Budou také umět informovat návštěvníky třeba o kulturních akcích.
Deník: Placení kartou asi bude fajn, když to bude fungovat. Ještě by ale taky mohly umět informovat o tom, kde jinde je volné místo k parkování třeba právě v době konání kulturních akcí.

Pondělí
Jindřichohradecko – První z hlediska počasí skutečně zimní víkend na Jindřichohradecku začal již v pátek kolem poledne tragickou dopraví nehodou v nebezpečné zatáčce u Otína, kde je to v posledních letech již šestá tragická nehoda. Podle dopravního policisty Karla Kotila je na vině většinou nepřiměřená rychlost.
Deník: Je to tragédie, nikdo neví, co přesně se stalo. Ale na tuhle zatáčku se upozorňuje tak často, že už by před ní mohli mít všichni respekt. Lidi, zvolněte…

Úterý
Jindřichův Hradec – Hradec chystá nový regulační plán. Jsou v něm některá témata, která bude třeba pečlivě prodiskutovat. K těm patří i markýzy v Panské ulici nebo zákaz budování podzemních parkovišť v centru města
Deník: No nevím, ale takové podzemní parkoviště by možná v Hradci mnohé vyřešilo.
Středa
Jindřichohradecko – Adventní doba už definitivně klepe na dveře a snad na všech místech Jindřichohradecka se již o nadcházejícím víkendu rozsvítí vánoční výzdoba i desítky stromů na náměstích, návsích a jiných veřejných prostranstvích.
Deník: Těší mne, že tady u nás aspoň víme, kdy se stromky rozsvítí.

Čtvrtek
Jindřichův Hradec – Dopravní komise i rada města zareagovaly na podněty občanů ze sídliště Hvězdárna, kteří požadují snížení nejvyšší povolené rychlosti. Pro řidiče by to tak znamenalo, že po sídlišti nebudou smět jezdit vyšší rychlostí než třicet kilometrů v hodině. Podobná zóna již funguje například na Vajgaře nebo na Zborově.
Deník: Na Vajgaře třicítku dodržuje jen málokdo. A přitom ani v té třicítce nemusíte včas zareagovat, když vám zpoza zaparkovaného auta vyběhne malý školáček, který se tam celý schoval. Není lepší nechvátat, než potom ronit slzy?

Petra Lejtnarová

Pátek
Jindřichův Hradec – Popelnice nezdraží, ale ani nezlevní. Hradec na odpadu vydělal miliony, poplatek však nižší nebude. Doba hojnosti může skončit.
Deník: Jo, jo, co kdyby to přestalo sypat? Výše poplatku se přece může změnit každý rok a Hradečáci by jistě měli radost, kdyby aspoň jednou mohli zaplatit méně. Jenže to asi není „in", udělat něco pro radost občanům.