Ve čtvrtek se v sále kulturního domu Střelnice opět sešly desítky lidí, kterým se návrh nového územního plánu Jindřichova Hradce i přes zapracování množství námitek a připomínek stále nelíbí.

Živě se diskutovalo například o lávce přes rybník Vajgar. Toto téma komentoval vedoucí odboru výstavby a územního plánování Bohumil Krejčí: „Ve městě jsou tři skupiny Hradečáků. První lávku přes Vajgar zásadně odmítají, druzí by snesli lávku kolem rybníka a ti třetí by se nebránili té nejodvážnější možnosti, tedy vést most přímo přes Vajgar.” Na to, kudy se bude ze sídliště Vajgar chodit „do města” si ale obyvatelé Hradce musejí ještě nějaký den počkat.

Výsledek o novém územním plánu se dozvědí nejdříve 14. prosince, kdy letos naposledy zasednou místní zastupitelé. Program jejich jednání ještě není znám, ale jak na veřejné diskusi připomněl místostarosta Bohumil Komínek, vedení města by dokument chtělo schválit co nejdříve.

Hodně se mluvilo také o silnici, která má vést kolem kostelíka na Jakubu a přes Sládkův kopec. I přes připomínky občanů ale nikdo tento problém výrazně nerozštípl.

„Lidé jednali solidně,” myslí si starosta Stanislav Mrvka. „Akorát mi trochu chyběly konkrétní návrhy, jak věci, které se jim v dokumentu nelíbí, řešit. Územní plán je ale třeba schválit, je to základ jak pro budoucí rozvoj města, tak třeba pro podnikatele,” řekl.