Přitom by oprava měla být hotová do května kvůli získaným dotacím z regionálního operačního programu.

„Ještě se nezačalo, v tomto počasí to není možné. Navíc při vyklízení sněhu by nám tam stavbaři skoro i překáželi,“ odpověděl na dotaz Deníku včera místostarosta Jindřichova Hradce Alfred Němec.

Přitom dvoutýdenní zpoždění bude stavebníkům pravděpodobně chybět. Stavební práce musí udělat včas nejen kvůli dotacím, ale i kvůli plánované výstavbě školní jídelny při 1. základní škole. Obě stavební akce by si podle místostarosty v této poměrně úzké ulici navzájem překážely.

„Vím, že se to má dělat, ulice prý měla být uzavřená už minulý týden, ale asi musí dodělat nějakou zakázku jinde. Takhle to většinou u stavebních firem chodí,“ myslí si Miroslav Kalina z Jindřichova Hradce.
Deník se včera pokoušel kontaktovat i firmu Sates Čechy z Telče, která bude práce provádět, ale vyjádření jejího ředitele se nepodařilo získat.
Stavební práce by měly začít od ústí do Panské ulice. Hlavní přístupová cesta bude od náměstí Míru anebo pro pěší po schodech od nábřeží.

Nejprve přijde na řadu práce na kanalizační šachtě a výkopky se budou odvážet, nahradí je nový písek. V ulici tak bude operovat těžká technika a nákladní auta. Hlavně školáci budou muset při cestě do školy dávat větší pozor na svoji bezpečnost. Komplikovaná bude situace i s ohledem na zásobování zdejších provozoven.