Již v pondělí se zde zametalo a uklízelo.  Podle hradeckého místostarosty   Bohumila Komínka včera ještě na stavbě zůstávaly nějaké drobné nedodělky, které bylo nutné projednat a odstranit. Proto se termín o jeden den  ještě  posunul.

Stavba totiž měla být hotová již v červnu, ale nabrala zpoždění, neboť zaměstnanci energetické společnosti, kteří měli na starost uložení elektrické a plynové sítě, nastoupili o něco později, než bylo dohodnuto a na dva týdny byly práce úplně přerušeny.

Místostarosta Komínek proto  slíbil, že 7. července v 10 hodin, tedy v pondělí  dopoledne, bude ulice otevřená. „Ráno jsme vše prošli a ještě jsme nějaké drobnosti našli. Nějaké věci se prostě musí dodělat, to už se neuchvátá," zmínil výsledek pondělní přebírání stavby a důvod, proč se otevření ulice na den odložilo.

„Chodník se mi příliš nelíbí. Mám pocit, že se do historické části města nehodí. Stejně tak bych zhodnotil i zábradlí, které vede k nábřeží," vyjádřil se turista.

„Bydlím ve Svatojánské, a proto jsem mohla úpravy pozorovat. Zaujaly mě obrazce v chodníku, ale zatím nejsou pod štěrkem vidět. Počkáme, až ulici uklidí. Město určitě potřebuje zvelebit. Na druhou stranu opravy trvaly dlouho. Snad se to nebude brzy opakovat," vyjádřila se v pondělí ráno Růžena Králová.

Další stavební práce pokračují na nábřeží. „Zde ještě chybí udělat ostrůvek pro bezpečné přecházení, dále se dodělává zábradlí a další drobnosti. Termín je do 14. července. Parkoviště v Miřiovského mělo být hotové již 6. června a tam se termín posunul kvůli jedné zdi," poznamenal Bohumil Komínek.

Lenka Novotná, Lucie Schmiedová

Zhotovitelem stavby rekonstrukce Svatojánské ulice v Jindřichově Hradci byly Jindřichohradecké montáže.
Cena díla:  4,5 milionu korun Prováděné práce:
- výměna vodovodu  a kanalizace včetně přípojek vodovodu a kanalizace
- dále byla provedena výměna dlážděného povrchu včetně podkladních vrstev
- dlažba je kamenná mozaika řezaná a štípaná
- na vjezdu do Svatojánské ulice z náměstí Míru je zpomalovací práh z kamenné dlažby
- současně s rekonstrukcí ulice Svatojánská provedla společnost E.ON výměnu plynovodu včetně přípojek a výměnu kabelů nízkého napětí
- také byla provedena výměna kabelů veřejného osvětlení