Původní školní objekt byl během přestavby zvýšen o jedno patro a nyní bude sloužit pro teoretickou výuku žáků. Modernizovaná budova stojí nyní na ostrově a vchází se do ní přes vodní příkop na 170 kubíků vody. Během slavnostního otevření do něj byly symbolicky vypuštěny první ryby.

„Téměř sedmdesátiletá historie třeboňské rybářské školy začínala výukou v garážích a pronajatých prostorech,“ připomněl začátky ředitel školy Aleš Vondrka. Podle jeho dalších slov se první myšlenka na obnovu nevyužitého školního objektu objevila na počátku roku 2014. „Když jsme procházeli kolem prázdné budovy, přišlo nám to škoda,“ vzpomínal.

Příprava přestavby za 52 milionů korun včetně vybavení učeben trvala čtyři roky. Samotná stavba pak byla dokončena během 360 dnů s finanční podporou krajského úřadu a dotací z programu IROP.

„Lepší termín pro slavnostní otevření rybářské školy, než před Velikonocemi, být nemůže. Ryba je postním jídlem,“ pochvaloval si náměstek hejtmanky Jihočeského kraje Zdeněk Dvořák. „Školu dělá školou také její vnitřní atmosféra,“ připomněl.

Za Rybářství Třeboň poděkoval iniciátorům zdařilé přestavby jeho ředitel Jan Hůda. „Jsem naměkko, když vidím, jaké vybavení mají studenti dnes v porovnání s tím, co jsme mívali my,“ řekl. Dále ocenil schopnost vedení školy dotáhnout projekt do konce a skutečnost, že při tom vytvořili dobrou partu.