Stavebními úpravami projdou dva objekty, které místní dobrovolní hasiči v ulici U Knihovny využívají. „První budova získá nové dispoziční řešení sociálního zázemí, nově tu budou vyřešeny také ostatní místnosti. Dále se upraví vstup, objekt získá nové kazetové podhledy, podlahy z dlažby a vše se vymaluje,“ popsal mluvčí jindřichohradecké radnice Petr Kolář. Dále se tu vymění okna a dveře, očistí se fasáda, která dostane nový nátěr.

Druhý objekt se upraví pro potřeby parkování požární techniky. Osadí se tu dvoje sekční vrata, okna a umístí sušící zařízení. V obou budovách proběhne rekonstrukce vnitřních rozvodů vody, kanalizace a silnoproudých rozvodů, úprava rozvodu vytápění a plynu. Také se postaví nová přípojka dešťové kanalizace. Upraví se i vjezd do areálu, kde začne fungovat nová automatická brána.

Předpokládaná hodnota této rekonstrukce je téměř šest milionů korun. Pokud proběhne výběrové řízení bez problémů, mělo by se začít stavět 2. března a hotovo má být nejpozději do konce ledna 2021.