Jak tvrdí ředitel jindřichohradeckého závodu  Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Josef Tolkner, z technologického hlediska jsou o prázdninách nejlepší podmínky k opravám. „Máme připraveno jedenáct úseků silnic a čtyři mosty. Některé z akcí začnou v nejbližších dnech," sdělil Josef Tolkner s tím, že někde bude jen částečná uzavírka, jinde se připravují objížďky.

Nejvíce uzavírek čeká řidiče v okolí Třeboně, a to ve směru na Brannou. Jedná se o úseky od mostů na Nové Hrady směrem k rybníku Svět, a to až k odbočce na náměstí u pivovaru a na druhou stranu od dvou mostů na Branou, kdy bude součástí akce i oprava mostu u mikrobiologického ústavu. Komplikace čekají na řidiče i ve směru na Domanín a potom dál na Kojákovice. A na Třeboňsku, konkrétně v Hamru, nastoupí finišery i na opravu celého průtahu obcí.

Jinak je už jasný i termín úplné uzavírky úseku mezi křižovatkou s ulicí Riegrova po Budovcovu, a to na 12. a 13. července vždy od 18 do 23 hodin.

„Vloni v létě byla uzavírka na Doubí a jezdilo se přes Hradeček, což je příšerná cesta. A letos nás to zase čeká. Mělo se to udělat najednou, když už byla silnice zavřená," míní František Dvořák. Až do září se v Třeboni opravuje i most na přeložce.

chystané opravy:

- průtah Lodhéřovem
- Stráž n. N. – z náměstí k řece
- Třeboň – od mostu na N. Hrady k Světské hrázi, dále na druhou stranu na Brannou k mikrobiologickému ústavu, od hrobky do Domanína a dál na Kojákovice
- průtah Hamrem
- z Dačic na Staré Hobzí
- z Políkna na Vydří
- mosty v Českém Rudolci, v Kunžaku (se sochou ve směru na Dačice), v Potočné a  u Albeře