Přes šestnáct a půl milionu korun vložila v letošním roce jindřichohradecká radnice do nejrůznějších úprav, přestaveb a rekonstrukcí částí hradeckých základních i mateřských škol.

„V letošním roce jsme investovali více jak 16 milionů, a to jsme ještě u 1. základní školy museli zrušit zateplení a výměnu oken z důvodů odstoupení dodavatele od smlouvy,“ vysvětlil starosta města Stanislav Mrvka s tím, že všechny práce budou do zahájení školního roku hotové a nikde nedojde k omezení výuky.

Největší investiční akce byla letos na 4. základní škole, kde došlo k zateplení a výměně oken u celého pavilonu. „Výměna oken v v pavilonu prvního stupně vyšla na 5,3 milionu korun,“ sdělila vedoucí odboru školství Jitka Čechová.

O letních prázdninách byly dokončené tyto úpravy škol a školek:
- 4. ZŠ: výměna oken v pavilonu prvního stupně (5,3 milionu korun), výměna dlažby na chodbě v pavilonu U12 (228 tisíc Kč).
- 6. ZŠ: kompletní rekonstrukce školní kuchyně (3,21 milionu korun).
- 1. MŠ, odloučené pracoviště Pod Kasárny: celková rekonstrukce školní kuchyně (3,7 milionu korun).
- 3. ZŠ: rekonstrukce elektroinstalace v budově dílen (1,2 milionu korun).
- 3. MŠ, odloučené pracoviště Vajgar 690: rekonstrukce hygienických zařízení pro děti v jednom z pavilonů se dvěma třídami (818 tisíc korun).
- 4. MŠ, odloučené pracoviště Sládkova 742: další etapa revitalizace školní zahrady (963 tisíc korun).
- 2. ZŠ: vybudování bezbariérového WC (120 tisíc korun).
- 5. ZŠ: rekonstrukce povrchu víceúčelového hřiště (594 tis. Kč), oprava povrchu střechy nad pavilonem školní jídelny (418 tis. Kč)
- 3. MŠ: vybudování mlhoviště (109 tis. Kč)
- 4. MŠ: vybudování pískoviště (93 tisíc Kč), oprava podlahy v jedné ze šaten pro děti (30 tisíc Kč)