VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Organizace dostanou od města příspěvky

Jindřichův Hradec – Rada města Jindřichův Hradec se zabývala rozdělením dotací pro občanská sdružení a humanitární organizace, které poskytují služby v sociální sféře.

20.3.2011
SDÍLEJ:

Členové jindřichohradeckého červeného kříže při ukázkách první pomoci. Foto: Deník/Lenka Novotná

„Celková dotace pro žadatele v roce 2011 činí 150 tisíc korun, z této částky se rozdělí 120 tisíc korun a zbytek ve výši 30 tisíc korun zůstává na rozdělení v druhém pololetí roku 2011,“ sdělil místostarosta Pavel Vejvar. V letošním roce projevilo zájem a podalo žádost celkem 17 organizací.

„Některé organizace nesplnily kritéria daná pravidly, z toho důvodu byly finanční prostředky přerozděleny 13 organizacím. Nejnižší příspěvek činí 2 tisíce korun a nejvyšší 30 tisíc korun,“ informovala tisková mluvčí města Jindřichův Hradec Karolína Průšová.

Největší příspěvek ve výši 30 tisíc korun patří oblastnímu spolku červeného kříže. „Město nám pravidelně přispívá každý rok, za což jsme velmi vděční a moc děkujeme. Peníze použijeme na nákup pomůcek pro výuku první pomoci, například figurín pro nácvik umělého dýchání, obvazového materiálu, uniforem a dalších. Osvěta je nejdůležitější, na tom můžeme stavět dál,“ uvedla ředitelka jindřichohradeckého oblastního spolku Českého červeného kříže Zdeňka Hanzalová.

Druhý největší příspěvek, a to 15 tisíc korun poputuje regionální organizaci Unie Roska, která sdružuje občany trpící roztroušenou sklerózou. Její předsedkyně Dana Chmelíková měla z částky radost: „Letos pořádáme dva rekondiční ozdravné pobyty v bezbariérovém zařízení Mačkov u Blatné a peníze použijeme právě na tento pobyt. Účastníci si část nákladů také hradí sami. Zde cvičíme, jezdíme na koních a plaveme.“

Jindřichohradecká organizace Roska má 22 členů, kteří se pravidelně scházejí v klubovně skautů a podnikají řadu společných akcí. Mimo jiné pořádají benefiční koncerty a letos budou své výtvory vystavovat i v Galerii Inspirace v Langrově domě.

Celkem 12 tisíc získala Okresní organizace Modrý zvonek, která podporuje osoby s mentálním postižením. „Příspěvek použijeme na zájmovou a kulturní činnost, v dubnu se chystáme na koncert do Prahy s názvem Chceme žít s vámi, v červnu na otáčivé hlediště do Českého Krumlova a další část prostředků bude použita také na rehabilitační pobyty a taneční kroužek,“ popsala předsedkyně Okresní organizace Modrý zvonek Milena Maryšková.

Autor: Renata Kočí

20.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Letošní předávání cen Spokojený zákazník Jihočeského kraje.
15

Cenu Spokojený zákazník Jihočeského kraje letos převzalo 17 podnikatelů

Ilustrační foto

Stolní tenisté bojovali o tituly, kraloval Šindelář ze Studené

V restauraci řádil zloděj

Lomnice nad Lužnicí - Neznámý pachatel využil nepřítomnosti obsluhy a odcizil hotovost.

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

OBRAZEM: V Radouni se sešli malí i velcí

Horní Radouň - V kulturním domě v Horní Radouni se odehrálo předvánoční setkání.

Koledy si zazpívá celé Česko již ve středu

Jindřichohradecko – Dvaatřicet míst se letos na Jindřichohradecku přidá k předvánoční akci Česko zpívá koledy, kterou pořádá Deník ve spolupráci s Českým rozhlasem a v Jindřichově Hradci také s Rádiem Česká Kanada.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT