O osudu Krčínova domu rozhodnou pravděpodobně městští radní ve středu 20. ledna. „Chtěli jsme připravit dodatek ke smlouvě, kterou uzavřelo bývalé vedení radnice s Jiřím Rachfalíkem jako zástupcem společnosti Zámecká akvária. Dodatek by nastavil nové podmínky, aby mohla Zámecká akvária pokračovat dál ve své činnosti. Chtěli jsme tam zároveň vypustit závazek pro Zámecká akvária, který je v původní smlouvě, tedy to, že musí v Krčínově domě do tří let proinvestovat osm milionů korun,“ vysvětlil starosta Jan Váňa. V dodatku by podle jeho slov také byla zahrnuta změna nájmu, která by se blížila tržní. Jiří Rachfalík však podle jeho slov na jejich výzvu nereagoval. Proto ho vyzvali, aby písemně doložil, zda smlouvu naplnili.

Provoz Krčínova domu pokračuje v současné době v zaběhaných kolejích. Stálou expozici živých ryb mohou lidé navštěvovat v pátek a o víkendech. Jak tomu bude dál, je však ve hvězdách.

„Sešli jsme se se starostou města už v listopadu, abychom se domluvili na dalších podmínkách. Zatím čekáme na rozhodnutí vedení města,“ uvedl zástupce expozice František Klíma.

Pokud nebudou podmínky smlouvy naplněny, může se stát, že se radní rozhodnou pro tříměsíční výpověď z pronajatých prostor a pro vyhlášení nového záměru pronájmu. Příliš vysoký nájem by však provozovatelé rybí expozice platili zřejmě jen stěží. Snaží se totiž udržovat ceny vstupného na nízké úrovni a prostory v prvním patře poskytují bezplatně pro konání přednášek s přírodní a ekologickou tématikou pro děti i dospělé. Jejich program zajišťuje třeboňský Český nadační fond pro vydru. V loňském roce se jich zde od března uskutečnilo čtrnáct a navštívilo je celkem 282 lidí.