Jak za strážníky vylíčil Robert Petrů, hlídka po příjezdu na místě zastihla zaměstnance rybářství, kteří se mezitím vložili do dění. „Uvedli, že neznámého muže z místa vykázali. Muž se s nimi nechtěl vůbec bavit a ani jim vysvětlit, co v rybníku dělal. Pouze jim měl sdělit, že pokud na něj sáhnou, tak je praští klackem, o který se opíral. Rybáři uvedli hlídce popis jim neznámého muže a směr, jakým odešel," popisuje neobvyklou situaci.

Městská policie Třeboň. Ilustrační foto.
Na lince 156: Řidičům překážely sloupky, mladík viděl rybářku v koruně stromu

Ta se brzy vyjasnila. „Strážníci zjistili muže odpovídajícímu popisu v zámeckém parku. Seděl na lavičce a klepal se zimou. Lékařské ošetření 44letý muž z Českých Budějovic odmítl. Na dotaz, co dělal v rybníce Svět, hlídce odpověděl, že se otužuje a byl se ve Světu vykoupat. Se záklopkami manipuloval pouze z důvodu, aby se lépe dostal do vody, poté je vrátil zpět. Když byl ve vodě, měli na něj z hráze začít křičet nějací dva muži, aby z rybníka vypadl. Z obavy, aby jej muži fyzicky nenapadli, jim řekl, že se bude případnému napadení bránit," shrnuje Robert Petrů vysvětlení otužilce. Za své jednání se muž omluvil.

Tlačítko opět v akci

Když na služebnu městské policie dorazí signál nouzového tlačítka, je jasné, že některý z třeboňských seniorů potřebuje okamžitou pomoc. Právě proto mají starší občané se zdravotními problémy, kteří žijí sami, možnost využít speciální náramky napojené přes zvláštní linku na stálou službu třeboňské městské policie. „Tlačítkem na náramku přivolávají důchodci strážníky zejména při zdravotních problémech," vysvětluje Robert Petrů s tím, že této služby využila v pondělí 20. listopadu odpoledne i 77letá seniorka.

Městská policie Třeboň. Ilustrační foto.
Na lince 156: Strážníci vytáhli z nesnází za jediný týden hned tři seniorky

„Žena operátorce sdělila, že upadla, potřebuje pomoc a nemůže si vzpomenout na telefonní číslo záchranné zdravotnické služby," shrnuje Robert Petrů prvotní hovor. Zavolat zdravotníky si žena chtěla sama. Než ale dorazila sanitka, poskytli seniorce první pomoc strážníci. „Stěžovala si na bolest horní části těla zaviněnou pádem. Následně ženu Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje převezla do nemocnice. Operátorka stálé služby Městské policie Třeboň o události informovala příbuzné seniorky a předala telefonický kontakt na nemocnici," uzavírá případ.