„Tento rok jsme byli extrémně pilní. Jablka jsme sbírali celá rodina a vykvasit jsme tak odvezli na dvě desítky pytlů. Mimoto jsme natřásli i dva plné sudy švestek. Na výsledek se samozřejmě těším a nemůžu se dočkat, až ochutnám," říká Marek Šikýř, který má nedaleko Jindřichova  Hradce rozlehlou zahradu.
Že na první ochutnání nebude muset čekat dlouho, potvrzují provozovatelé pálenic v celém regionu.

„Něco už vykvasilo, čili začneme koncem příštího týdne.  Ovoce nám ale lidé mohou vozit stále. Zajišťujeme kompletní servis, takže vše podrtíme a naložíme do kvasné nádoby. Naši zákazníci se tedy nemusí o nic starat, což využívá stále více lidí. Když si ale někdo chce připravit kvas sám, tak mu jej samozřejmě také zpracujeme," informoval Vladislav Adamec, provozovatel zahrádecké pálenice.
Zahrádky však nejsou jedinou obcí na Jindřichohradecku, kde v nejbližších dnech pokape první letošní slivovička. „Pálit začneme nejspíš ve středu a sezona potrvá asi tak do února nebo do března. Všechno záleží ne tom, kolik bude kvasu. Švestek zatím moc nemáme, ale lidé stále ještě vozí nejen je, ale i jablka a hrušky," vysvětlil František Seidl, který má pěstitelskou pálenici ve Starém Hobzí.

Cena se prý proti loňskému roku příliš nezměnila a zdražení je zatím jen minimální.
„Předpokládáme navýšení asi jen o dvě nebo tři koruny na litr. Pohnout s cenou by snad ještě mohlo zvýšení DPH, ale nepředpokládám, že bude schváleno. I tak by však cenu zvedlo jen o málo," tvrdí František Seidl.

Oblíbeným zařízením, kde si lidé nechávají zkapalnit výdobytky svého pěstitelského úsilí, je i palírna v Samosolech u Kardašovy Řečice.

„Hlavní nápor sice očekáváme až koncem roku, ale něco málo, co už je k tomu, začneme pálit již teď. Necháváme totiž ovoce prokvašovat o něco déle, aby se uvolnilo co nejvíce chuti, proto začínáme o něco později a končíme většinou až v dubnu. Ovoce k nám lidé mohou vozit zhruba do půlky listopadu, pak už přijímáme jenom kvas, pokud ovšem za něco stojí. Za litr padesátiprocentního destilátu letos účtujeme sto sedmdesát dva korun," podotkl její majitel Milan Průša.