Tento víkend, v sobotu i v neděli od 14 a 16 h, si prohlédnete zámek Červená Lhota od sklepa na půdu. Provede vás kastelán Tomáš Horyna.

V Českém Krumlově se přijďte tuto sobotu i neděli podívat do knížecí konírny v přízemí tzv. Renesančního domu na 5. nádvoří. Uvidíte nejen barokní prostory s kamennými žlaby, u nichž stálo 22 koní, ale i expozici s dobovými dopravními prostředky, či schwarzenberský vůz pro korunovaci císařovny Marie Terezie v Praze. Do Renesančního domu se podíváte v 10, 11, 13, 14 a 15 h na depozitář kostýmů, kulis a rekvizity zámeckého divadla.

Zámek Kratochvíle nabízí na víkend Grand prohlídku s renesančními interiéry vily a kostela za cenu hlavní prohlídkové trasy.

Do zámecké kaple v Hluboké nad Vltavou se podíváte v sobotu zdarma mezi 10. a 16. h. Těšit se můžete třeba na oltář s rozměrnou pozdně gotickou archou z Netolic.

Na sobotu si přichystala program i českobudějovická věž Železná Panna. Navštívit ji můžete od 14 do 16 h. Bude zde odhalena busta Přemysla Otakara II. za účasti autora Františka Postla. Navštívit můžete přednášku Vzestup a pád krále Otakara. Budou zde představeny pohřební insignie Přemysla Otakara II. Seznámíte se dále s činností Spolku města Otakarova.