Přesto však zmíněný požadavek vyvolal mezi nimi diskuzi k dopravnímu řešení v dané lokalitě.

Konstatování místostarosty Pavla Vejvara, že situace kolem kruhového objezdu je dořešena, ale že majitel nespecifikoval záměr, k němuž hodlá pozemek využít, a proto tedy městská rada se schválením žádosti nesouhlasí, vyvolala totiž mezi zastupiteli reakci.

„Situace tam dořešená není, protože poblíž nejsou vhodné parkovací plochy. A to je hrubá chyba,“ poukázal Jaroslav Kozlovský na skutečnost, že zaparkovaná auta hned za kruhovým objezdem směrem na Novou Bystřici omezují průjezd. Dal tím i najevo, že by město mělo upřednostnit využití pozemků ve vlastním, nikoliv v soukromém zájmu.

Ani zdůvodnění zřejmě lépe informovaného zastupitele Tomše Vytisky, že se žádost týká plochy pro bezproblémové zásobování restaurace, které jinak blokuje dopravu ve Vídeňské před kruháčem, neobstálo. V žádosti majitele totiž nic takového nebylo.

Svůj nesouhlas se změnou poměrů na kruhové křižovatce vyjádřil i zastupitel a šéf záchranky v jedné osobě Miroslav Vlasák: „Jakýkoliv další pohyb vozidel při vjezdu záchranky na kruhák, je nežádoucí. “

„Ano, parkuje se proti internátu střední odborné školy, ale za vším je neochota špitálu. Nedořešená situace je věcí nemocnice,“ kontroval místostarosta Vejvar. Poukázal tak na nedávnou směnu pozemků mezi městem a krajem, tedy zřizovatelem nemocnice, za níž byla slíbena veřejná parkovací místa „za zdí“ prostoru nemocnice.

„Parkování v areálu nemocnice není určeno pro běžné návštěvníky, ale jen pro akutní případy. Návštěvy musí k parkování využít komunikace u nemocnice, parkoviště před poliklinikou nebo parkoviště naproti starému vchodu za obchodem s potravinami,“ uvedl pro Deník šéf nemocnice Jan Mlčák.

„A zkusil si někdo z nich doprovázet starého a nemocného rodiče, tedy nikoliv akutní případ, ale trvale nemocného, od bývalého vchodu či polikliniky třeba jenom do zdravotnické prodejny? Já osobně mám tu cestu nejmíň na 20 až 30 minut,“ uvedla pětačtyřicetiletá Marie, která nechtěla být blíže jmenována.

Jana Hýbková, Renata Pávková

ANKETA: Překáží auta u kruhového objezdu u nemocnice?

Anketa: Překáží auta ve Vídeňské ulici?

OTÁZKA PRO: Karla Kotila, vedoucího jindřichohradecké služby dopravní policie

Je kruhový objezd bezpečný?
„Hned když se objezd pod nemocnicí budoval, tak se řešil problém, jak tudy budou projíždět autobusy. Můj názor policisty i z pohledu řidiče je, že je malý. Byť splňuje všechny parametry. Ale na druhé straně je poměrně bezpečný a nezaznamenáváme zde tolik nehod. I když občas někdo vjede na ostrůvek.“

Lenka Novotná