Počínaje čtvrtkem 11. ledna už začíná fungovat běžný parkovací režim podle schváleného ceníku. To znamená, že první hodina parkování bude zdarma, každá další pak za 10 korun.

Na ploše v areálu Švecovy koleje bylo původně 41 parkovacích míst, nově se jejich počet navýšil na 60.

„Pět míst bude sloužit majitelům parkovacích karet. Ostatní místa budou v režimu parkovacího automatu s tím, že první hodina je zdarma a další započatá vyjde na desetikorunu. Za stání se bude platit ve dnech pondělí až pátek od 7 hodin ráno do 18 hodin a v sobotu následně od 7 do 12 hodin. Ve zbylých dnech i časech bude parkování volné,“ přiblížil parkovací režim místostarosta Jindřichova Hradce Radim Staněk. Pro vyjetí lístku na hodinu zdarma stačí bez jakékoliv platby přímo zmáčknout zelené potvrzovací tlačítko a vyjede lístek na hodinu, který stačí umístit za sklo.

Prozatím bude v parkovacím automatu u objektu Švecovy koleje možná platba pouze v hotovosti mincemi s tím, že v dohledné době tady i v dalších třinácti parkovacích automatech po městě přibydou terminály pro placení platebními kartami. Nový automat se zároveň zapojí i do systému placení parkovného přes aplikaci SEJF.