Pokud se vám příčí pobíhání mezi často nefunkčními parkovacími automaty, můžete si ode dnešního dne do chytrého telefonu stáhnout aplikaci SEJF. Jedná se o elektronickou peněženku, kterou si člověk dobije z účtu a následně s ní může zaplatit parkovné.

Jak uvedl starosta Stanislav Mrvka, nová možnost placení pokryje všechna parkoviště s automaty. „Jitřenka a parkoviště za Oděvou, kde je závorový systém, zatím aplikace nepokrývá,“ uvedl.

Členové iniciativy za lepší řešení náměstí Míru nazvané "Je to i tvoje město" - Filip Hauser, Matěj Šebek a Martin Vaněk.
Autoři petice za náměstí jednali s vedením města

Jelikož při virtuální platbě člověk nedostane lístek, bude městská policie kontrolovat zaplacenou dobu parkování pomocí údajů získaných z aplikace. Výhodou systému je, že při nečekaném zdržení při pochůzkách se dá parkovné zaplatit a prodloužit i na dálku.

Kompletní informace o elektronické peněžence, o tom, jak a kde ji stáhnout a dobít i o tom, jak konkrétně ji v Hradci od úterka použít, naleznete na oficiálních webových stránkách města.

Mobilní aplikace pro parkování v J. Hradci. Zdroj: archiv města