Stavební povolení na stavební úpravy parkoviště ve dvoře jezuitské koleje bylo vydáno pátého ledna. Nyní se čeká, zda se proti němu někdo neodvolá. Pokud ne, nabude začátkem února právní moci a pak bude moct začít stavba. Tak zní aktuální zprávy z hradecké radnice k často přetřásanému parkovišti, které mělo vzniknout už v loňském roce.

„Co se týká dvora, připravuje se zde také oprava fasády na hospodářském stavení uvnitř a oprava navazující vjezdové brány," uvedla mluvčí radnice Karolína Průšová.

S těmito opravami se nicméně čeká na výsledek žádosti o dotaci, kterou město podalo na Jihočeský kraj.

Rekonstrukce dvoru pod jezuitskou kolejí měla začít už loni v říjnu. Nakonec na ni ale nedošlo, protože se tehdy proti stavebním úpravám odvolal Národní památkový ústav.

„Památkový ústav vydal zcela záporné odborné vyjádření k celému projektu. Podle názoru Národního památkového ústavu by v západním dvoře měl vzniknout park, podobně jako ve dvoře severním," upřesnil v říjnu místostarosta města Bohumil Komínek.

Pokud současné stavební povolení nabude platnosti, měla by se přestavba a vydláždění parkoviště odehrát v období duben – květen letošního roku, tedy tak, aby vše bylo připraveno do letních prázdnin.