VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pavel Mráček: Chceme bezpečnější dopravu

Suchdol nad Lužnicí – Pokračujeme v pravidelném seriálu rozhovorů s hlavními představiteli měst a obcí Jindřichohradecka. Tentokrát na otázky odpovídá starosta Suchdola nad Lužnicí Pavel Mráček.  

12.12.2012
SDÍLEJ:

Starosta Suchdola nad Lužnicí Pavel Mráček.Foto: archiv města

Suchdol letos slaví významné výročí. Připravili jste si něco pro své občany?
V sobotu si připomeneme výročí 650 let od první písemné zmínky o našem městě. Setkání se uskuteční od 16 hodin v kostele sv. Mikuláše v Suchdole nad Lužnicí. Nejprve vystoupí žáci místní základní školy, poté bude následovat koncert Ireny Budweiserové. Oslavy zakončí fanfáry Zámeckého tria a slavnostní ohňostroj.

Jak hodnotíte současný stav města z hlediska jeho rozvoje?
Myslím, že Suchdol nad Lužnicí je místem, které svým občanům nabízí dobré podmínky pro život. Za poslední roky se toho udělalo opravdu hodně. Investovalo se do rozvoje bydlení, zrekonstruovali jsme areál základní školy, vybudovala se  nová sportovní hala nebo mateřská škola. Velké prostředky byly investovány do  víceúčelového sportovního areálu na Gráfovci a ve výčtu bych mohl pokračovat dál. Je však třeba připomenout ještě jednu věc, která má podstatný význam pro obyvatele našeho města a okolí, zejména v současné nejisté době. Předpokladem dalšího rozvoje a důležitým prvkem stability je dostatek pracovních příležitostí. Suchdol má to štěstí, že zde kromě několika menších zaměstnavatelů  již delší dobu působí velká mezinárodní firma Eaton, dříve Moeller, která stále zaměstnává více než 900 lidí a je jedním z největších průmyslových závodů v jižních Čechách.

Jaké byly letos nejvýznamnější investiční akce ve městě?
V letošním roce jsme zahájili přestavbu ulice 28. října, která prochází centrem města. Jedná se o celkovou rekonstrukci včetně kompletních oprav a vybudování nových inženýrských sítí. Součástí stavby jsou také úpravy křižovatek s místními komunikacemi Komenského, Alšova a Havlíčkova. Stavba dále zahrnuje vybudování nových chodníků  a parkovacích zálivů podél výše uvedené silnice. Navrženo je také nové odvodnění vozovky a chodníků a nové veřejné osvětlení v celé délce upravovaných komunikací. Další velkou a dlouho očekávanou investiční akcí je prodloužení zatrubnění potoka a vybudování parkoviště na takto nově vzniklé ploše v centru.

Obrací se na vás občané s nějakými podněty ohledně města?
V poslední době cítím zvýšený zájem občanů o dění ve městě i v jeho místních částech a mám z toho radost. Každé setkání, každý kontakt s občany je pro mne důležitý a velmi cenný. Jejich názory a podněty jsou významnou zpětnou vazbou pro každodenní práci. Nejčastěji se objevují návrhy a připomínky, které se týkají řešení složité dopravní situace ve městě, zejména omezení průjezdu kamionů Žižkovou ulicí a centrem města. Na základě těchto podnětů postupně realizujeme opatření, která povedou ke zklidnění dopravy a podstatnému zvýšení bezpečnosti provozu.

Co plánujete v dohledné době? V jakém směru by se město mělo podle vás rozvíjet?
V příštím roce se soustředíme na zdárné dokončení již zmiňovaných velkých stavebních akcí. Kromě toho je naplánováno dobudování kanalizace v Jiráskově ulici. Tyto práce je nutné zvládnout ještě před tím, než se pustíme do celkové rekonstrukce prostoru kolem radnice a náměstí T.G. Masaryka. Tu plánujeme na rok 2014 a v současnosti se připravuje projektová dokumentace pro územní řízení. Prioritou zůstává také postupné zlepšování vzhledu města a veřejných prostranství. Připravujeme například revitalizaci parku u školy i některých dalších míst a vybudování nového sběrného dvora.

Petra Jouzová

Autor: Redakce

12.12.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotbalisté Dynama v sobotním šlágru II. ligy porazili Opavu 2:1 a vystřídali ji v čele tabulky.
103

Dynamo ve šlágru kola zdolali Opavu a vedou tabulku

V bystřické knihovně je až do konce letošního roku k vidění výstava Pocity.
4

OBRAZEM: V Bystřici vystavují Pocity

Mladík se projel na cizím kole

Třeboň - Čtveřice mladých lidí vzbudila pozornost strážníků svou noční zábavou.

Volejbaloví veteráni bojovali u Vajgaru o republikové tituly

Jindřichův Hradec - V jindřichohradecké městské sportovní hale se uskutečnilo mistrovství republiky ve volejbalu nejstarší věkové kategorie nad 50 let. Představilo se celkem 16 týmů, z toho byl půltucet ženských družstev.

Právě jsme se narodili: Pětice nových miminek

Jindřichohradecko - Představujeme miminka narozená od 16. do 21. září.

Karatistka Karolína Šlechtová vyhrála Ninja Cup

České Budějovice - V tělocvičně českobudějovické ZŠ Emy Destinnové se konalo III. kolo ligy talentů v karate s názvem „Ninja Cup“.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení