V současné době je zde podle vedoucí dačického střediska pečovatelské služby Ledax Marie Cimbůrkové osmapadesát uživatelů v 54 bytech. A nově vznikne dalších patnáct jednolůžkových a tři dvoulůžkové byty.
Přístavba domu s pečovatelskou službou je podle místostarosty Dačic Jana Bartoška jednou ze tři letošních stěžejních investic města, a to ve výši 20 milionů korun bez DPH.

„V prvním kole soutěže se zúčastnilo třináct firem, kvalifikační předpoklady jich splnilo devět a pouze tři uchazeči vyhověli i z hlediska ceny. Z nich byla vybraná Jemnická stavba, které bylo předané staveniště v závěru září. Přístavba by měla být dokončena v září příštího roku," uvedl Jan Bartošek.

Poznamenal, že ještě v letošním roce by se mělo z celkové sumy proinvestovat v hrubém odhadu kolem patnácti milionů korun a stavba by se měla dostat „pod střechu". Kvůli staveništi musí být omezeno parkování u domu, aby mohla být stavba ohrazena.

Právě přístavba domu s pečovatelskou službou byla i na programu takzvaného kulatého stolu v rámci Dnů zdraví v Dačicích, kde se mimo jiné jednalo i o dalších aktivitách seniorů ve městě.

Rozšířením kapacity získá podle dačického místostarosty zařízení i nové společenské prostory, které dosud chyběly a kam bude přestěhovaný klub důchodců.

„Hlavně ale získáme nové byty pro oprávněné žadatele, neboť máme v průměru kolem pětatřiceti žádostí, někdy i víc," doplnil Jan Bartošek.

Marie Cimbůrková z Ledaxu upřesnila, že momentálně je žádostí čtyřicet. „Přijímáme občany se sníženou soběstačností a podmínkou je, že využijí tři pečovatelské úkony, a to nákup, úklid a praní. Další služby ze sazebníku, jako jsou třeba obědy a podobně, si mohou dokupovat," dodala Marie Cimbůrková.

Vizualizace příštavby domu s pečovatelskou službou v Dačicích.