Jihočeský kraj na doporučení sportovní komise letos poslal do okresu 1,2 milionu korun.

O rozdělování financí v této oblasti rozhoduje rada kraje na základě doporučení sportovní komise, která pro tyto účely funguje od roku 2004 jako její poradní orgán.

„Předmětem naší činnosti je navrhování tématických okruhů pro grantové programy v oblasti sportu. Pro letošní rok se jedná o prostředky na rekonstrukci a vybavení sportovních zařízení. Všechna naše doporučení pak podléhají schválení rady a zastupitelstva Jihočeského kraje,“ vysvětlil člen komise a jindřichohradecký radní Stanislav Beran.

Jindřichohradecko si v otázce přerozdělování zmiňovaných dotací stojí velmi dobře. Už v loňském roce získalo nejvíce peněz, shodou okolností také 1,2 milionu Kč, ze všech sedmi jihočeských okresů. Jen pro srovnání: sportoviště na Českobudějovicku dostala „jen“ 1,03 milionu, na Táborsku 602 tisíc Kč. Letos je tomu obdobně.

A kdo se konkrétně z potřebných financí v tomto roce může těšit? Například sportovci ve Starém Městě dostali na rekonstrukci biatlonového areálu částku 150 000 korun, obec Jarošov na oplocení tenisových a volejbalových kurtů 250 000 korun. Sokol Deštná pak obdržel 260 000 na opravu šaten a sociálního zařízení na fotbalovém hřišti. Stotisícovou injekci dostala i střední technická škola v Dačicích na rekonstrukci venkovní sportovní plochy a obec Polště za 145 000 korun zase postavila víceúčelové hřiště. V Nové Včelnici pomohla částka 145 000 vybudovat automatickou závlahu na fotbalovém hřišti.

Grantový program na vybavení sportovních zařízení umožnil včelnickému Ski klubu Čihadlo zakoupit čerpadlo pro zasněžováni (70 000), Tatran Lomnice pak získal 68 000 korun na vybavení kuželny. Zkrátka nezůstaly ani mateřské a základní školy ve Studené (50 000) a Kardašově Řečici (70 000) či třeboňské gymnázium, kam na vybavení tělocvičny kraj poslal dalších 82 000 korun.