Petici, která na postup prací reaguje, podepsalo 924 občanů žijících v Třeboni. Nesouhlasí totiž s výstavbou komunikace spojující okružní křižovatku U Trojice se silnicí 1/34 v prostoru benzinové stanice ve směru na České Budějovice. Obávají se zejména zvýšené hlučnosti, prašnosti a emisí v blízkosti obytných domů a zvýšeného nebezpečí pro rodiny s dětmi, a to v Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko.

Podle slov starosty Jana Váni se jedná o nedorozumění. „Je to jen bouře ve sklenici vody. V červnu se uskutečnilo informativní setkání s občany, kde se mohli také všichni k připravovanému územnímu plánu vyjádřit a vznést dotazy. Vedoucí oddělení územního plánování Aleš Valder tam vše podrobně vysvětlil,“ uvedl na jednání zastupitelů před schválením zadání územního plánu starosta Jan Váňa.

Podle občanů, kteří se veřejného jednání zúčastnili, však nebyla vysvětlení dostatečná, ale spíše zmatečná. „Chceme, aby se všemu věnovala pozornost, než se zadá zpracování. Podklady městského architekta jsou plné nepřesností, které by se měly odstranit. Je třeba udělat důkladnou revizi toho, co hlásí. Jsou tam rozdíly i v jeho vlastních podáních,“ vystoupil na jednání za Občanské sdružení veřejného zdraví a přírody Třeboňska Jiří Lexa.

Další podrobnosti najdete v pátečním vydání Jindřichohradeckého deníku.