Mezi nimi nechyběly podpisy osobností jihlavského hokeje, podepsal se například kapitán A týmu Oldřich Bakus i jednatel klubu Bedřich Ščerban. Petici podpořil i otec současného jednatele klubu.

„Dnešním podmínkám stadion nevyhovuje, jen ty kabiny pro mládež jsou v hrozném stavu. Rekonstrukce stánku je potřeba jako sůl. Stadion je na dobrém místě, jen chybí parkoviště,“ zmínil Bedřich Ščerban senior.

Přívrženci přestavby stávající haly v multifunční arénu doufají, že petice bude krokem vpřed. V téhle hale už se hrát nedá, stadion volá po rekonstrukci, petice by v tom snad mohla pomoci," doufá Jitka Sládková z Velkého Beranova.

Organizátor petice Ondřej Follprecht v pátek k petici řekl: "Rekonstrukce se pořád nehýbe, je třeba s tím něco dělat. Jihlava jako krajské město multifunkční stadion potřebuje, a petice by snad mohla pomoci zastupitelům se rozhodnout.“

Follprecht hodlá petici rozšířit i do dalších měst na Vysočině.

"Jsem domluvený s lidmi v různých městech, aby se petice rozběhla nejenom v Jihlavě, ale po celém kraji. I ve městech, kde berou Duklu jako rivala, by petici měli podpořit, nejde přeci jen o hokej ale o moderní multifunkční halu pro koncerty a podobně,“ je přesvědčený Follprecht.

Petici chce její organizátor předat zastupitelům v dubnu, před rozhodováním o další budoucnosti hokejové haly.