"Auto šedé metalízy, které řídil jednadvacetiletý muž, mělo hned několik viditelných závad, proto policisté řidiče vozidla vyzvali, aby se svým autem přejel do nejbližší stanice technické kontroly i přes to, že provozovna měla již po zavírací době," uvedla za policii Věra Mžiková.

V případě, že technickou kontrolu takto nařídí policisté, je jim mimořádně otevřeno a technická kontrola je provedena v jakékoli denní, či noční době.

A bylo vidět, že policie má zkušené oko. Při kontrole byly na vozidle zjištěny dvě lehké závady, mezi kterými byla hlavně koroze vozidla. Našlo se i 14 vážných závad, například nedostatečná brzdná síla na kolech vozidla, poškozené úchyty světlometů, netěsný a neúplný výfukový systém, závada airbagu. "Při technické kontrole byly zjištěné i tři nebezpečné závady, mezi kterými byl únik brzdové kapaliny, deformace kabiny vozidla a zjevný zásah do výfukového systému, kterým je bezprostředně zatěžováno životní prostředí nadměrným hlukem," dodala Věra Mžiková.

Z toho všeho je jasné, že řidič na místě přišel o osvědčení o registraci vozidla a byla mu zakázána další jízda. Řidiči hrozí pokuta až 15 tisíc korun a zákaz řízení všech motorových vozidel až na rok.