Pivní slavnosti se budou ve městě nad Vajgarem konat 6. a 7. září již poosmé a program bude opravdu výživný, jak si za ta léta ostatně už Hradečáci zvykli.

Širokou nabídku chmeloviny podpoří svým vystoupením celá řada kapel všech možných žánrů, a to hned na dvou pódiích. Jak uvedl organizátor slavností Josef Snížek, na své si přijdou jak tvrdí rockeři, tak vyznavači dechovky.

„Těšit se můžete na taková esa, jako Kurtizány z 25. Avenue, skupinu Burma Jones a větší prostor dostane letos i revival skupiny Queen, která vloni sklidila ohromný úspěch. Pozadu ale nezůstane ani domácí scéna, kterou bude reprezentovat například Tlustá Berta, 4erver, No Surrender, Pale Inside a mnohé další formace," láká Josef Snížek, který prozradil jedno z kritérií výběru letošních skupin.

„Chtěl jsem, aby si na své přišli pánové, takže ve velké části kapel účinkují pohledné slečny a jedna je dokonce kompletně dívčí," říká Josef Snížek. Jak se tomu během několika posledních ročníků stalo dobrým zvykem, i tentokrát jsou slavnosti dvoudenní. Začínají v pátek, kdy v 17 hodin začne hrát na velkém pódiu první hudební těleso, pokračovat se pak bude v sobotu po poledni. Určitě nenechávejte doma děti, které si dosyta užijí při různých soutěžích.

Nabídka nápojů bude více než pestrá a všechna piva asi nezvládne ochutnat žádný z návštěvníků. „Prezentovat se přijede třináct velkých i malých pivovarů, což znamená, že v nabídce bude zhruba kolem čtyřiceti různých piv. Pokud je však někdo zásadním odpůrcem chmelu, je možnost svlažit se i míchanými nápoji nebo nealkem," uzavírá pořadatel.