Nově zvolení zastupitelé lázeňské Třeboně ještě stále čekají na konečný verdikt soudu.

Na středečním soudním projednání žaloby, kterou podali Nezávislí, vypovídali přizvaní svědkové, jak uvedl včera Deník na straně 5. Veřejného projednání se zúčastnili také někteří obyvatelé Třeboně.

Deník dnes přináší jejich názory. Mezi přihlížející veřejností byl také kandidát na starostu lázeňského města a lídr KDU–ČSL Jiří Houdek, kterého se nařčení Nezávislých nejvíce dotýkají.

„Byl jsem přítomen pouze za veřejnost, takže jsem se nemohl k ničemu vyjádřit. Je to nehoráznost říct, že jsem doprovázel do volební místnosti dva důchodce, když jsem tam vezl babičku, které je 86 let s 83letým dědou, rodiči mé manželky. Byl bych přece špatný zeť, kdybych je k volbám nedovezl a nedoprovodil. Podivuji se nad tím, že někdo může něco takového uvádět. Myslím si, že je povinností každého, aby pomáhal starším lidem. Jsou to jen výmysly Nezávislých,“ okomentoval včerejší výroky, které zazněly na jednání jako důvody manipulace voleb, Jiří Houdek.

Dodal, že věří, že soud rozhodne spravedlivě. Napadání KDU–ČSL ze strany Nezávislých považuje za nekorektní, za které by měli nést také svou zodpovědnost bez ohledu na to, že soudní náklady hradit v případě zpochybnění voleb podle zákona nemusí, pokud se prokáže za neoprávněné. Krajský soud má na zveřejnění rozsudku lhůtu do 19. listopadu. Přesto však podle předsedkyně senátu Věry Balejové, která má případ zpochybnění voleb v Třeboni přidělen, se včera senát poradil, že není možné rozhodnutí senátu zveřejnit, dokud nebude vyvěšen na úřední desce krajského soudu. Nad zpochybněním platnosti voleb ve městě u Světa kroutí hlavami i někteří další, kteří se přišli na soudní jednání podívat, jako například Josef Neužil (ČSSD) a Antonín Buman.