„Firma nám zajišťovala noční úklidy. Po propočtení všech pro a proti jsme se rozhodli zkusit to i ve dne,“ odůvodnil šéf Sportrelaxu Zdeněk Turyna.

Podle jeho slov proto ve zkušební době skončil pracovní poměr čtyřem vlastním zaměstnancům, kteří úklid zajišťovali, a to s tím, že byli všichni doporučeni úklidové firmě k uzavření pracovního poměru.

Výsledkem tohoto kroku by podle Zdeňka Turyny měla být hlavně úspora.

„Co se týče pracovních sil, tak tam velký rozdíl není. Firma ale má potřebnou techniku, kterou bychom museli jinak koupit. Znamená to tedy, že za její nákup nedáme ani korunu. Další věcí jsou úklidové prostředky, které firma bere přímo od výrobce. Odpadá nákup přes velkoobchody a ceny jsou tedy výhodnější. Tady je úspora kolem 10 až 15 procent nákladů. Přitom jsme to my, kdo volí úklidové prostředky, které jsou pro bazén speciální. Chceme, aby tady bylo absolutně čisto,“ vysvětlil Turyna.

Dodal, že nyní se vede s firmou jednání také o zajištění hygienického programu pro bazén, tedy o dodávce potřebných mýdel, toaletního papíru a podobně.

Není od věci, že pokud jde o návštěvnost, vede si nově opravený vodní stánek v Jindřichově Hradci nad očekávání dobře. Jak již Deník informoval, ve čtvrtek přivítali návštěvníka, jehož vstupenka měla pomyslné číslo 50 tisíc.

„V lednu jsme očekávali spad, ale ten se nekonal. Návštěvnost bude nejspíš lepší než v prosinci,“ dodal Turyna.