Plesová sezona je za dveřmi. Také ve městech regionu už mají téměř hotové plesové kalendáře. Maturanti, spolky a další organizace, které chtějí plesy pořádat mají většinou na výběr, kde chtějí plesy pořádat. Jednotlivé kulturní domy se liší cenou a kapacitou míst.

Jindřichohradecké Kulturní centrum Jitka se mezi maturanty i dalšími pořadateli plesů těší značné oblibě. Podle provozovatele centra Vladimíra Pecky je dobré rezervovat si termín plesu dva nebo dokonce tři roku dopředu. „Když si studenti přijdou zamluvit termín včas, můžou si vybrat datum. Pokud si objednávají sál například rok dopředu, výběr termínů už je značně omezený,“ uvedl Vladimír Pecka.

Pronájem prostor vyjde maturanty i ostatní pořadatele plesů na 25 tisíc korun. „Do ceny je započítán pronájem sálu, topení, energie a úklid,“ vysvětlil Vladimír Pecka.

Velký zájem zejména mezi firmami a organizacemi je také o divadelní sál Kulturního domu Střelnice v Jindřichově Hradci. Hodinová sazba nájemného zde v zimních měsících činí 1200 korun.

Třeboň nabízí dvě kulturní zařízení Besedu a Městskou halu Roháč. V minulém roce byly všechny plesy přesunuty do Besedy. V letošním roce si mohou zájemci společenský sál vybrat. Ceny za pronájem se příliš neliší. V Besedě má společenský sál na starosti Jiří Ziegler. „Pronájem sálu je 16 tisíc korun, máme ceny nastaveny shodně s Městskou halou Roháč. Pro letošní sezonu máme ještě volno,“ sdělil. V Besedě je zatím naplánován jeden ples, a to Spolku přátel Třeboně na 6. ledna.

V Městské hale Roháč je letošní kalendář již zaplněn. Plesovou sezonu v Roháči nastínil vedoucí haly Jan Záruba: „Ceny se liší podle toho, zda je pronajatý celý sál. Velký sál bez balkonů stojí 13 tisíc korun, jeho kapacita je 420 míst. Takže pokud někdo dopředu ví, že prodá například jen kolem 300 vstupenek, tak si může pronajmout pouze tento sál bez balkonů,“ informoval. Velký sál společně s balkony pak má v Roháči kapacitu 576 míst.

Za balkony si organizace nebo maturanti musí připlatit 4 tisíce korun, velký sál s balkony tak vyjde na 17 tisíc korun. Další příplatek 2 tisíce korun je za zrcadlový sál. „V zrcadlovém sále je možnost uložení tomboly nebo například místa pro V.I.P. hosty,“ popsal dále Jan Záruba. Celá hala i s balkony a zrcadlovým sálem tak stojí 19 tisíc korun. Zájemci mohou využít dále ochranku s agentury, kterou mají nasmlouvanou v Roháči nebo si zajistí svoji. „Výhoda městské haly je v její kapacitě, že lidé vidí dobře vidí ze všech míst v sále,“ doplnil Jan Záruba.

V Dačicích se plesy konají nejčastěji v Městském kulturním středisku. Bližší informace sdělil Deníku jeho ředitel Oldřich Svoboda.

„Je možné pronajmout si celé zařízení, tato možnost pak pořadatele vyjde zhruba na patnáct až sedmnáct tisíc,“ uvedl.

Existuje ale i levnější varianta, kdy se na organizaci akce spolupodílí i Městské kulturní středisko. „V tomto případě se středisko stará o výčep, pořadatelé plesu pak vybírají vstupné. Zároveň nemusejí městu odvádět část vstupného, jako je to u varianty, kdy si pronajmou celé zařízení,“ vysvětlil ředitel střediska Oldřich Svoboda.

Plán plesů
Jindřichův Hradec KC Jitka
2. 12. Maturitní ples OA TGM 4.C
9.12. Maturitní ples SZŠ 4.B
13.1. Maturitní ples GVN 4.B
20.1. Maturitní ples OA TGM 4.A
27.1. Maturitní ples SOŠ, SOU 4.C
3.2. Maturitní ples OA TGM 4.B
4.2. Sportovní ples
10.2. Maturitní ples SOŠ 4.B
17.2. Maturitní ples SZŠ 4.A
18.2. Ples DK OPEN
24.2. Maturitní ples GVN 4.C
25.2. Ples Jednota
3.3 Společenský večer o.s. OKNA
9.3. Maturitní ples GVN 8.A
Jindřichův Hradec KD Střelnice
12.11. Ples Junák
26.11. Ples Policie ČR
10.12. Ples ČČK
20.1. Maturitní ples SOŠ a SOU
21.1. Ples YMCA
27.1. Ples levice
28.1. Ples města
3.2. Ples Bobelovka
4.2. Ples Charleston
10.2. Ples Staviservis
11.2. Ples Ministerstvo obrany ČR
24.2. Ples Zemědělské družstvo
2.3. Divadelní ples
3.3. Ples VŠE
9.3. Ples JHMD
16.3. Maturitní ples SOŠ a SOU
Třeboň KD Beseda
6.1. Ples Spolku přátel Třeboně
Třeboň Městská hala Roháč
11.11. Gymnázium Třeboň, 4. r.
18.11. SOŠ a SOUpodnikání, skláři
25.11. Obchodní akademie
2.12. Gymnázium Třeboň, oktáva
9.12. Obchodní akademie
16.12. SOŠ a SOU, cestovní ruch
13.1. SOŠ a SOU, Rybářská
21.1. Ples města Třeboně
27.1. SOŠ Oděvní
24.2. Vinařský ples
16.3. Reprezentační ples 2. ZŠ

Dačice Městské kul. středisko
7.1. Myslivecký ples
20.1. Maturitní ples gymnázium
11.2. Maškarní ples MěKS
17.2. Hasičský ples