Sdružení Za Otín krásnější bylo registrováno k 18. březnu. Chce samostatnost obce.

„Zakladatelé občanského sdružení jsou přesvědčeni, že vlastní obecní zastupitelstvo by řešilo problémy občanů žijících v Otíně mnohem aktivněji a úspěšněji než současný osadní výbor, který by měl být garantem prosperity místní části, ale který nemá bohužel žádné pravomoci, ani nedisponuje žádnými finančními prostředky,“ stojí v průvodním slovu k anketním letákům.

Zástupci sdružení v něm vytýkají vedení města zejména odklad řešení bezpečnosti chodců na hlavním tahu obcí směrem na Kunžak, hluku ze střelnice Fedrpuš, dosud nevyřešenou zátopovou situaci kolem potoku Řečička, zanedbanou infrastrukturu, zanedbaný úklid a celou řadu dalších věcí včetně toho, že do Otína nebylo dostatečně investováno. Zároveň na základě srovnání se stejně početnými obcemi jako je Otín, tedy o zhruba 1200 obyvatelích, vyjadřují myšlenku, že by na tom samostatná obec byla i finančně lépe než dosud.

„Obrátili jsme se na místostarostu Pavla Vejvara, zda by nám mohl poskytnout informace o tom, kolik má v současnosti Otín oprávněných voličů, obyvatel, kolik milionů korun do něj bylo v uplynulých pěti letech investováno a jak vysoké jsou náklady související s provozem této místní části. Odpověď nám slíbil do pátku, za což mu děkujeme. Byl jediný, kdo byl ochoten s námi jednat,“ uvedl včera předseda sdružení Zdeněk Hronza.

Dodal, že si uvědomuje, že zdaleka ne všichni obyvatelé budou s myšlenkou odtržení Otína souhlasit. Deník obdržel informaci, že své kroky hodlají udělat i odpůrci této myšlenky, kteří se mají sejít právě dnes večer v Hospodě u Soukupů a zaujmout své stanovisko.

Anketní lístek je určený pro jednu domácnost a osoby starší osmnácti let. Vyplněné je pak mohou lidé dávat do speciálních schránek, které jsou instalovány v prodejně Jednoty a v Pneuservisu Janák. Na základě výsledků ankety pak hodlá sdružení přistoupit k jednání s vedením města a případně požádat o vypsání místního referenda.