Slavnostní ceremonie se dle slov mluvčí Elišky Čermákové od března nekonala kvůli opatřením proti šíření nemoci covid -19. "Odbor sociálních věcí za zrušená vítání vypsal náhradní termíny. Až do prosince se tak budou konat čtyři vítání občánků každý měsíc - jednou za čtrnáct dní v 10 a v 11 hodin. Takový je plán, pokud to epidemiologická situace dovolí," upřesnila.

V 10 hodin byli přivítáni: Albert Adam, Františka Adamcová, Ellen Hrůzová, Marek Kůrka, Bartoloměj Lamač a Sofie Navrátilová.

v 11 hodin byli přivítání: Rozálie Nováková, Anežka Popelková, Aneta Rasochová, Štěpánka Slámová, Kuba Vacek a Vanesa Tierbergerová.

Vítání občánků doprovodily básničkami a písničkami děti z mateřské školy Pod Kasárny. Všichni přítomní rodiče se zapsali do pamětní knihy města. "Maminky dostaly květinu a dětem město věnovalo dárky v podobě knihy, polštářku, hračky, pamětního listu a také poukazu na vkladní knížku u banky Sparkasse na 1500 korun - 1 000 korun malým občánkům věnovalo město a 500 korun banka," zmínila Eliška Čermáková.

Z hygienických důvodů vzhledem k aktuální epidemiologické situaci byly mezi jednotlivými rodinami během obřadu rozestupy a při předávání darů si předávající a rodiče nepodávali ruku.

Náhradní termíny vítání občánků:

18. 9.

2. 10.

16. 10.

6. 11.

20. 11.

4. 12.

11. 12.