„Myslím si, že to byla nejlepší možná volba, jakou mohli zastupitelé udělat,“ uvedl novobystřický občan, který si nepřál být jmenován.

„Uvědomuji si, že mi Jiří Zimola jako bývalý starosta, kterého si nesmírně vážím, nastavil laťku hodně vysoko. Chtěl bych pokračovat dál ve stejném duchu na rozvoji města, jako jsem se podílel dosud coby místostarosta,“ uvedl bezprostředně po svém zvolení nový starosta Vladimír Bláha. Netají se ani smíšenými pocity. Za největší cíle letošního roku považuje rekonstrukci čistírny odpadních vod a také školní jídelny.

Bývalý starosta a současně hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, který na svou funkci rezignoval po deseti letech na Silvestra, se rozhodně podílu na vedení města nehodlá vzdát ani do budoucna. Volby nového starosty se již účastnil jen jako zastupitel.

„Budu se snažit přizpůsobit si pracovní harmonogram tak, abych se mohl účastnit všech jednání zastupitelstva. Jsme domluveni, že budu o datu jednání informován s dostatečným předstihem,“ vysvětlil hejtman Jiří Zimola.

Do čela radnice na uvolněná místa byli nově zvoleni také Jaromír Mitáš, a to na post místostarosty, a novým radním se stal Milan Garhofer.
„Dobrým hospodařením v loňském roce se podařilo ušetřit a město vstupuje do nového roku zcela bez dluhů,“ uzavřel start nového vedení novobystřické radnice tajemník Rudolf Hubinger.