Ještě před několika dny byla lidem v kempech zima, nyní se počasí umoudřilo. „Museli jsme koupit elektrický fukar, i když spíme v maringotce. Je neskutečná zima. Ještěže nejsme ve stanu. Objížděli jsme celý Jindřichův Hradec, ale prakticky už nikde nebyl, sehnali jsme poslední. Všude nám říkali, že je rekreanti vykoupili,“ popisuje začátek dovolené Petr Petrus, který přijel na jih Čech z Prahy.

Velkou poptávku po elektrických „topítkách“ potvrdil před několika dnyi majitel autokempu u Staňkovského rybníka Jiří Tomášek. „V neděli odjelo sedmadvacet rodin, a to měli někteří zaplaceno i do středy. Většinou se jednalo o stanaře a rodiny s malými dětmi. Mnozí si platí pobyt ze dne na den kvůli počasí. Prší, v noci bylo 11 stupňů, tak se ani není čemu divit. Lidé v karavanech většinou i zůstávají, ale každý se ohlíží po nějakém topidle, aby jim nebyla zima, ale elektrika je drahá a za noc propálí tak kolem stovky,“ říká Tomášek.

Pokračuje, že hodně zákazníků na férovku topidlo přizná, ale někdo se i snaží to utajit a „ušetřit“. V neděli kolem půlnoci šel i nahazovat jističe.
„Hodně záleží na tom, zda umějí rodiče najít pro děti vhodný program, mohou jet do bazénu, nebo hrát hry, prostě se zabavit,“ doplnil.