„Takový rok jsem snad ještě nezažil. Aby přišla v lednu dvakrát po sobě obleva takového kalibru se jen tak nevidí. O tomto víkendu vlek stoprocentně nespustíme, snad jen kdyby se nějak zásadně změnilo počasí. Potřebovali bychom aby začalo sněžit a trochu přimrzlo. Kdyby došlo k nějakému obratu, tak to okamžitě zveřejníme na našich internetových stránkách," říká Jiří Šívr, jeden z provozovatelů skiareálu Čihadlo u Horní Radouně.

Přesto však nemusí fandové lyžování házet flintu do žita, některé vleky totiž v provozu budou. „My máme naštěstí nafoukány hromady sněhu do zásoby, obleva se nás tedy netýká. I když v okolí není po sněhu ani památky, na sjezdovce ho máme dost a troufám si tvrdit, že lyžovat by se u nás mohlo až do dubna," informoval Michal Hána ze sjezdovky Hradiště u Nové Bystřice.

Zcela jiná je situace ve Studené, kde vlek poprvé spustili minulou neděli. „U nás nedisponujeme sněžným dělem a jsme tak zcela závislí na počasí. Teď je venku regulérní jaro a co jsme na svahu měli, to slezlo," vysvětlil vlekař František Adamec. Kvůli nepřízni počasí musel být zrušen i běžkařský závod Studenská patnáctka, jež byl plánován na tento víkend.