„V pondělí se přišlo zaevidovat celkem 167 lidí, z toho 80 v Jindřichově Hradci, 43 v Dačicích a 44 v Třeboni,“ vyčíslila ředitelka Úřadu práce v Jindřichově Hradci Stanislava Zemanová.

Příliv uchazečů o práci přičítá ukončení některých sezonních činností. Sedmnáct z těch, kteří přišli na Úřad práce v Jindřichově Hradci byly osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), které přerušily svou činnost, dalších deset skončilo k 31. říjnu Veřejně prospěšné práce (VPP), další přicházeli po třech lidech, jako například z truhlárny a dřevovýroby v Jindřichově Hradci a další dva ze stavebnictví.

Dalších sedm OSVČ ze stavebnictví a služeb se přišlo zaregistrovat na Úřad práce v Dačicích, stejně jako dvanáct lidí z VPP, dva z firmy Agrostaving a dva z Lesů Český Rudolec.

„V Třeboni přišlo šestnáct z VPP, tři z ŽOS České Velenice, dva ze Správy železničních a dopravních cest ze stavebnictví a šest lidí přišlo už v říjnu z Jasu ze Stráže nad Nežárkou,“ upřesnila Stanislava Zemanová.

Osoby samostatně výdělečně činné podle ní už nemají zakázky, a proto končí. V současné době však ještě není podle ní situace dramatická, protože přetrvává pěkné počasí a zatím nemrzne. Hodně stavebních firem zatím ve své činnosti ještě pokračuje.