Jeden nemocný byl dokonce ve věkové kategorii od jednoho do čtyř let. Na možnou pandemii prasečí chřipky je připravena i jindřichohradecká nemocnice.

„V současné době epidemie nehrozí. Nemocnice je samozřejmě připravená a kdyby se něco změnilo, vydali bychom příslušná opatření, například zákaz návštěv a podobně,“ informoval předseda představenstva Nemocnice Jindřichův Hradec Jan Mlčák.

Lidé mají z prasečí chřipky strach. „Co jsem slyšela, tak nemocných přibývá, já chřipky přecházím, protože se mi na neschopence nevyplatí být. Určitě to dělá víc lidí, nedivím se, že se pak chřipka rychle šíří a je více případů i té prasečí,“ zhodnotila Alena Vybíralová z Jindřichova Hradce.

Zástupci jihočeského kraje vytipovali sedm vakcinačních center, které nejsou zatím v provozu. Jejich otevření včas oznámí, jedná se o sedm nemocnic. Mezi nimi je i nemocnice v Jindřichově Hradci.

„Výskyt pandemické chřipky sledujeme a vydáváme k ní aktuální prohlášení, která jsou zveřejněna na webu Jihočeského kraje,“ sdělil vedoucí kanceláře hejtmana Stanislav Mrvka.

Podle Františka Kotrby z krajské hygienické stanice stoupá nemocnost i klasickou chřipkou. „Práh zvýšeného výskytu akutních respiračních infekcí je 1500 onemocnění na sto tisíc obyvatel. Na Jindřichohradecku je to ke konci minulého týdne zatím 1017 nemocných na sto tisíc obyvatel,“ informoval.