Na třetího Kanadského tuláka se zájemci mohou zdarma registrovat už nyní, a to na webu www.stezkack.cz. Registrace je možná také až přímo na startu v den konání pochodu, nicméně ti, kteří se přihlásí předem na uvedené webové stránce, se zařadí do losování o speciální cenu v cíli. Na všechny účastníky pak čeká losování o další tři lákavé tematické ceny. Každý navíc obdrží mapku pochodu a tradiční dřevěnou medaili na památku.

Na start do Kaprounu se můžete přepravit po vlastní ose nebo autobusy. Ty pořadatelé z destinačního managementu Česká Kanada plánují vypravit z nádraží v Jindřichově Hradci (odstavná plocha poblíž administrativní budovy ČSAD a bývalého hotelu U Města Vídně) v časech 8:30 a 9:30. Na trasu je potom možné vyrazit po zaregistrování v rozmezí 9:30 až 10:30. Po příchodu do cíle bude každý tulák zařazen do slosování, které se odehraje přibližně v 15 hodin. Možnost zakoupit si občerstvení bude na účastníky čekat jak po cestě na zastávce v Hůrkách, tak v cíli, v parku v Nové Bystřici. I zpět zájemce svezou kyvadlové autobusy (Nová Bystřice - Kaproun - Jindřichův Hradec).

Pro aktuální informace můžete sledovat facebookovou událost.

Kanadský tulák 2 - Pochod Českou Kanadou na trasu z Malého Ratmírova do Kaprounu přilákal 441 fanoušků pěší turistiky.
Na druhého Kanadského tuláka si vyšláplo 441 turistů

Trasa Kanadského tuláka 3

Malebné vesničky plné místních příběhů, unikátní nádraží úzkorozchodných drah v Kaprouně a stezky nejznámějšího českokanadského loupežníka navštívíte při putování do Nové Bystřice. Procházet budete třetí etapou Stezky Českou Kanadou.

Třetí etapa stezky začíná sestupem poutavou přírodní stezkou ze vsi Kaproun ke stejnojmenné zastávce úzkokolejky. Ve chvíli, kdy zde překročíte koleje, je potřeba pozorně sledovat mapu - tak, aby vás neznačené lesní cesty zavedly nejprve k bezejmennému rybníčku na okraji lesa a poté po rozlehlých lukách až do vesnice Senotín.

Kolem kapličky a také kolem plotu vyzdobeného bezpočtem hrníčků se vlevo, za oplocením pastviny, vydáte po žluté turistické značce k lesnímu kamennému poli a dále, už mimo lesní porost, k železniční zastávce Hůrky.

Graselova stezka vás odtud zavede přes vesnici Hůrky a krajinou krásných výhledů až do Ovčárny, části Nové Bystřice. Odtud už zbývá dojít jen kousek po silnici - a během pár chvil se ocitnete v cíli výšlapu, v parku v Nové Bystřici.