Staroměstské slavnosti aneb Setkání sousedů pod Trojmezím. Takový je název městských slavností, které čekají už zítra Staré Město pod Landštejnem. Návštěvníci si zde užijí nejrůznější kejklířská, pěvecká, šermířská a jiná vystoupení.

Mezi hlavní lákadla bude patřit vystoupení Nadi Urbánkové a Bokomary o půl druhé nebo cimbálová muzika Dyjavánek ze Znojma. Program začíná v devět hodin ráno středověkým muzicírováním, skončí pak kolem desáté hodiny večerní diskotékou.

Slavit se v sobotu bude i v městysu Chlum u Třeboně. Na horním náměstím před kostelem se od deseti hodin předvedou trubači, poté vystoupí dámský taneční soubor z Rapšachu Trnky brnky, milovníky dechové hudby zase potěší Liduška z Dolních Bojanovic a Třeboňská dvanáctka.

„Program mě poměrně zaujal, těším se hlavně na vystoupení žen z Rapšachu. Už jsem je viděla a je to vážně zážitek, na který se nezapomíná,“ řekla Hana Slabá z Jindřichova Hradce.

Do Suchdola nad Lužnicí dorazí na celý víkend pouťová zábava. Na sídlišti 9. května budou na návštěvníky čekat nejrůznější pouťové atrakce, řemeslný jarmark a také pouťové posezení s hudbou.

V sobotu od sedmi hodin večer zahraje k poslechu skupina Francis, v neděli od dvou odpoledne potom Třeboňská dvanáctka a Emoce Jiřího Vondráka. Hrát se bude venku pod připraveným stanem u suchdolského kulturního domu. Příznivci sportu si v sobotu od půl jedné mohou odskočit na fotbalový memoriál Ády Rohlíka.