Rada města podle mluvčí Elišky Čermákové schválila zadání návrhu veřejných zakázek na projektovou dokumentaci takzvaných ZTV tedy základní technické vybavenosti pro tři lokality, které město v budoucnu nabídne k prodeji a stavbě rodinných a bytových domů.

„Jde o první krok k novým možnostem bydlení v Jindřichově Hradci. V této fázi se jedná o projektovou dokumentaci na ZTV tedy na inženýrské sítě, vodovod, kanalizaci, místní komunikace a další technickou vybavenost potřebnou k budoucí výstavbě,“ vysvětlil místostarosta Jindřichova Hradce Miroslav Kadeřábek.

První školní den v ZŠ Větrná v Jindřichově Hradci.
První školní den v ZŠ Větrná v Jindřichově Hradci

První lokalitou jsou Zbuzany, kde by kromě 19 rodinných domů mělo vzniknout také 15 bytových domů. Druhou lokalitou je Bobelovka, kde je počítáno s výstavbou pěti rodinných domů a třetím místem je Dolní Skrýchov, kde má vyrůst také pět rodinných domů.  Mapky lokalit najdete ve fotogalerii u článku.

Rada města podle mluvčí radnice schválila návrh zadání veřejných zakázek a souhlasila s financováním zakázky z rozpočtu na příští rok. Závazek financování musí ještě schválit zastupitelstvo. "Předpokládaná cena za všechny tři projektové dokumentace ZTV je 1,8 milionu korun bez DPH a projekty by měly být hotové v první polovině příštího roku," doplnila Eliška Čermáková.