Rovinaté Třeboňsko je rájem pro cykloturisty a lze je potkat skutečně na každém roku a v každé zatáčce. Některá setkání s motoristy však mohou být velice riskantní. Zvýšení bezpečnosti pomůže budovaná poslední část cyklostezky u Staré Hlíny podél silničního tělesa.

Lidé na kolech, kterých je zde zejména v letní sezóně opravdu hodně, tak již nebudou muset absolvovat nebezpečné situace, kdy při jízdě na Třeboň musejí za Starou Hlínou vjet na velice frekventovanou silnici, kterou zase mohou opustit u původního kamenného mostu přes rybník Vítek. V opačném směru je jízda ještě nebezpečnější, neboť u zmíněného mostu musí cyklisté hlavní tah přejít na druhou stranu a u Staré Hlíny se opět vrátit na cyklostezku.

Ilustrační foto.
Nová cyklostezka spojí Starou a Novou Hlínu. Cyklisté se vyhnou hlavnímu tahu

Jedná se o osmimilionovou investici města Třeboň, které propojení Staré Hlíny s lázeňským městem řeší řadu let. Postupně se budovaly jednotlivé úseky a nyní půjde po cyklostezce projet bez nutnosti vjíždět na nebezpečnou frekventovanou silnici I/34. Nutnost této stezky právě v turisticky hojně navštěvovaném Třeboňsku ukázala před deseti lety i tragická nehoda, při které řidič dodávky v noci na hlavní u Staré Hlíny srazil a usmrtil cyklistu.