„Zavřeni nejsme, to by zde nemohli ležet pacienti a nemohla bych tu pracovat já a ostatní zdravotnický personál,“ uvedla.

Podle lékařky zákonem dané podmínky pro provoz chirurgického oddělení prý splnili, proto jim krajský úřad vydal registraci na podzim roku 2009 s neomezenou platností. Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) prý opakovaně chtěla rozvázat s PP Hospitals smlouvu. Jako důvod udávala různé zástupné podmínky, které oddělení prý opakovaně splnilo. „Naposledy 22. prosince, kdy ředitel zdravotní péče VZP volal majiteli PP Hospitals, že naše podmínky jsou neprůstřelné, a že pojedeme dál. Stejně týž den informoval primáře. Mě osobně volala magistra Stráská týž den a též mě ujistila, že od 1. 1. 2010 pojedeme dál, a že je s VZP domluvená, že naši činnost nasmlouvá,“ sdělila dále Šádková ve své reakci.

Konečný verdikt VZP, že dále neprodlouží smlouvu, byl PP Hospitals sdělen 29. 12. 2009. Jako důvod bylo uvedeno nesplnění podmínek. „Myslím si, že podmínky na provoz cévní chirurgie, a také druhé varianty jednodenní chirurgie splněny opravdu byly,“ informoval tiskový mluvčí PP Hospitals Tomáš Cikrt.

Pacienty podle lékařky budou prý ošetřovat nadále zadarmo a přeobjednají je k jiné pojišťovně. To mohou jednou za čtvrtletí, tedy od 1. dubna.

Za zachování oddělení vznikla na Dačicku také petiční akce, která vyšla z profesorského sboru střední školy v Dačicích. Petice má již tisíc podpisů a podpisové akce dále probíhají.

„Naším cílem je jen se dál starat o pacienty v Dačicích, kteří naši péči vyhledávají, potřebují a chtějí, jen nevím, jestli to není boj s větrnými mlýny,“ zakončila svou reakci Šádková.

„Veškeré důvody jsme již uvedli v tiskovém prohlášení ,které váš Deník uvedl v úterý 5. 1. 2009 a v tuto chvíli nemáme co dalšího dodat,“ reagoval včera specialista marketingu a komunikace Všeobecné zdravotní pojišťovny Viktor Lavička.