Rychle rostoucí ceny paliv registrují také řidiči u benzínek v Jindřichově Hradci. „Jezdím za klienty a když jsem to počítal, tak mi náklady na paliva stouply od začátku prázdnin skoro o tři tisíce. Není to málo, ale jezdit prostě musím, jinak bych jako živnostník umřel hlady,“ pokrčil rameny řidič Lukáš, kterého Deník oslovil na jedné z čerpacích stanic ve městě. Postěžoval si i další z řidičů. „Pro nás důchodce je to sakra drahé, ale co máme dělat. I když se třeba snažíme jezdit méně, tak na nákup nebo k doktorovi se bez auta neobejdu a na chalupu se s věcmi taky nějak dopravit potřebujeme,“ reagoval na dotaz Deníku ohledně cen pohonných hmot pan Bohumil.
V Jindřichově Hradci a jeho nejbližším okolí funguje celkem sedm čerpacích stanic. Ceny za litr benzínu i nafty se na totemech po celém městě stále drží do 40 korun. Rozdíl mezi nejlevnější a nejdražší čerpací stanicí je rovná koruna. Nejlevněji tankují řidiči už tradičně na čerpací stanici na Jiráskově předměstí, která prodávala během středečního dopoledne litr benzínu natural 95 a nafty shodně za 38 korun a 90 haléřů. Na plné nádrži tak mohou řidiči ušetřit i pár desítek korun. Především v ranních a odpoledních hodinách se u nejlevnější benzínky ve městě tvoří delší fronty.
Dobré zprávy ale řidiči vyhlížejí marně. Podle analytiků totiž zdražování paliv v nejbližší době neskončí. „Cena severomořské ropy Brent, která světu slouží jako referenční, za poslední měsíc poskočila o zhruba čtrnáct procent. Nyní se barel Brentu prodává za přibližně 93 dolarů,“ uvedl před několika dny ekonom Lukáš Kovanda s tím, že cena ropy Brent může kvůli omezení těžby v dohledné době pokořit psychologickou hranici sta dolarů za barel. Ke zdražování pohonných hmot u českých čerpacích stanic podle ekonomů přispívá také oslabení koruny vůči dolaru.