Záhadou zůstává například zmizení Milady Bezemkové, která je pohřešovaná od soboty 8. října roku 2005. Tehdy sedmašedesátiletá žena žila v Domě s pečovatelskou službou v Kardašově Řečici, zmizela ale z domu jedné ze svých dvou dcer. „Zmizení ženy od rozdělaného oběda oznámila policii její dcera z nedaleké Plasné, kde byla žena na návštěvě,“ upřesnil tehdy k případu krajský policejní mluvčí Jiří Matzner. Seniorka si měla od plotny odskočit pouze ven před dům. Poté se po ní doslova slehla zem. Odešla bez dokladů a peněz, pouze v tom, co měla na sobě. Při opakovaných pátracích akcích, do kterých bylo zapojeno kolem stovky policistů, hasičů, vojáků i dobrovolníků se našlo pouze kolo pohřešované, a to na nádraží v Kardašově Řečici. Paní Milada se prý ráda seznamovala s novými lidmi a cestovala. V jejím diáři objevili kriminalisté desítky jmen a kontaktů na muže, se kterými si dopisovala nebo se s nimi setkávala. Podle svědků byla údajně viděna, jak nasedá do červeného vozu k neznámému staršímu muži. V databázi pohřešovaných osob bude jméno Milady Bezemkové, pokud se nenajde, vedeno až do konce roku 2025, kdy uplyne dvacet let od začátku pátrání. Poté bude její složka založena do archivu.

Požár pole v Toužíně u Dačic.
U Dačic shořelo čtyřicet hektarů pole s ječmenem. Hasiče požáry zaměstnávají dál

Ani další případ nedá policistům spát. V srpnu roku 2007 zmizel tehdy 47 letý přírodovědec Leoš Klimeš z Třeboně. Ztratil se během cesty do indického Ladaku, kde měl zkoumat místní flóru. „Leoš Klimeš vycestoval 7. srpna 2007 služebně mimo republiku. I přesto, že byl do pátrání zapojen INTERPOL, se nepodařilo muže vypátrat,“ uvedla dva roky od jeho zmizení tehdejší policejní mluvčí Jana Kameníková. Botanik Leoš Klimeš je otcem čtyř dětí, na pomoc jeho rodině vznikla také sbírka, kterou uspořádali rodinní přátelé.

V průběhu let se k těmto dvěma záhadně zmizelým neobjevily žádné nové poznatky a policisté se tak ocitli ve slepé uličce. „Po paní Bezemkové i panu Klimeši stále pátráme, ale bohužel o těchto pohřešovaných momentálně nemáme žádné nové informace,“ řekla jindřichohradecká policejní mluvčí Věra Mžiková. Poznatky o hledaných nebo pohřešovaných osobách je možné volat policistům na linku 158. Databázi hledaných a pohřešovaných si prohlédněte kliknutím zde.