V internetové pátrací databázi, která je dostupná na stránkách Policie ČR, je například hledaná Veronika Tomiová (ročník 1995), po které policie vyhlásila pátrání 29. května letošního roku. Zhruba před jedenácti měsíci začali policisté pátrat také po Marii Melicharové (ročník 2007), která je v databázi označená jako nositelka nakažlivé nemoci.

Už o letních prázdninách roku 2021 se začaly hledat dvě z žen - Růžena Kostěncová (ročník 1990) a Alena Seidlová (1986). Od roku 2011, tedy dlouhých 13 let, pátrá policie po Ludmile Dželili (ročník 1978). Ještě o dva roky dříve se začala hledat Vilma Dočekalová (ročník 1965).

Jen těžko uvěřitelné a velmi smutné prvenství v policejní databázi drží Milada Bezemková (1938). Od chvíle, kdy zmizela, v letošním říjnu uplyne už 19 let.

Během let jsme v Deníku o jejím zmizení průběžně informovali. Milada Bezemková se ztratila ze svého bydliště v Kardašově Řečici. Zůstal po ní pouze rozdělaný oběd. Její zmizení oznámila na policii její dcera z nedaleké Plasné.

Důvod zmizení ženy (která v databázi jako jediná figuruje coby pohřešovaná na rozdíl od ostatních hledaných) není ani po této dlouhé době známý. Nejen policisté, vojáci a hasiči, ale i dobrovolníci, celkem kolem stovky lidí, se v minulosti zapojili do opakovaných a rozsáhlých pátracích akcích. Výsledkem pátrání bylo pouze jízdní kolo pohřešované, které se našlo na nádraží v Kardašově Řečici. Tam stopy skončily.

Na Jindřichohradecku policie aktuálně hledá také 15 mužů. Z nich je pět pohřešovaných. Databázi hledaných a pohřešovaných si prohlédněte kliknutím zde.

Policie České republiky databázi hledaných a pohřešovaných osob denně aktualizuje. Deník z ní čerpal 11. června v dopoledních hodinách. Pokud některá z uvedených žen už nemá na stránkách policie svůj aktivní odkaz v pátrání, byl z databáze vyřazený.