Jak informovala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová, pachatel při zákroku utrpěl zranění, kterému na místě podlehl.

"Na případu intenzivně pracují kriminalisté Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje a pracovníci Generální inspekce bezpečnostních sborů. Z tohoto důvodu nebudeme k případu poskytovat žádné další informace," uvedla Štěpánka Schwarzová.

Barbora Orlová
Vražedkyně Orlová zůstane v detenci. Soud zamítl žádost o přemístění

Podle informací Deníku se incident odehrál v jedné z chat, kde byly výjezdy policistů, jak se říká, "na denním pořádku". Prý se zde jednalo o problémy s drogami. Událost se podle místních odehrála večer a obcí začala jezdit policejní auta a sanity.

Chata, kde se policejní zásah uskutečnil, byla ve čtvrtek dopoledne zřejmě prázdná, na balkoně viselo prádlo a pozemek byl opásaný policejní páskou. Jak jeden muž z okolí Deníku sdělil, problémy zde byly zhruba rok. "Dcera si našla přítele, který byl závislý na drogách. On ji měl i bít, byly slyšet výkřiky a k večeru vše vygradovalo, až zavolali policii," popsal a doplnil, že slyšel, že muž měl na na policisty vyběhnout s mačetou. 

Varovné výstřely

Letos na jihu Čech policisté již použili varovné výstřely. V červenci varovným výstřelem zastavili ve Volarech policisté pachatele, který má na svědomí krádeže aut. Odcizený vůz policisté vypátrali právě u volarské čerpací stanice. Když šli auto zkontrolovat, stáli u něho muž a žena. Jen co muže vyzvali, aby prokázal svou totožnost, dal se na útěk. Jeden z policistů ho začal pronásledovat. Protože nereagoval na výzvy, policista zákonným způsobem použil jako donucovací prostředek varovný výstřel.

Odcizený vůz značky Kia našli policisté u čerpací stanice ve Volarech.
Střelba ve Volarech. Policisté zastavili zloděje aut

V červenci také policisté začali stavět v ulici Vodní ve Strakonicích. Ten však na výzvu k zastavení nereagoval a začal policistům ujíždět směrem na Katovice. Rychlou jízdou se snažil policisty setřást, což se mu ale nedařilo. Za Dražejovem odbočil na polní cestu, kde zastavil, vyběhl z vozidla a utíkal do pole s obilím. Po opakovaných výzvách, kterých mladý muž nedbal, použili policisté varovný výstřel do vzduchu.

Policisté na Strakonicku v noci pronásledovali řidiče, který nezastavil hlídce.
Ujíždějící řidič zastavil a utíkal do obilí. Zastavil ho varovný výstřel

Na Jindřichohradecku policisté v minulosti použili výstřel ze služební zbraně v roce 2012 na hraničním přechodu v Halámkách. Do  freeshopu se tehdy vloupala skupina zlodějů. Byli hlídkou přistižení přímo při činu. Zloději se však nevzdali "bez boje" a dali se na útěk. Výsledkem byl postřelený jeden z pachatelů a se střelnými zraněními skončili také dva policisté.

Policejní přestřelka v Halámkách, kde se zlodeji vloupali do free shopu na hranicích.
Jak to bylo se střelbou u Halámek

V roce 2008 začal v noci v Deštné ujíždět před policejní hlídkou řidič směrem na Tučapy. Při pronásledování ujíždějícího řidiče policisté použili i varovné výstřely.

Noční honička skončila nehodou u Tučap.Pohled na havarované auto.
Aktualizováno: Ani varovné výstřely ujíždějícího řidiče nezastavily

Na Táborsku v roce 2017 se policisté snažili zastavit ujíždějícího řidiče. Nakonec padl i varovný výstřel.

Ilustrační foto.
Auto nezastavila ani zbraň

Utíkajícího pachatele v roce 2008 pronásledoval policista v Českých Budějovicích a následně použil výzvu: Stůj, policie. Stůj, nebo střelím. Unikajíjí na výzvu nereagoval a policista použil dva varovné výstřely.

V prodejně obuvi v českobudějovickém nákupním centru IGY začal v pondělí incident, při němž museli policisté střílet.
Varovné výstřely padly dva