Nový vedoucí obvodního oddělení v Jindřichově Hradci má před sebou nelehký úkol

Můžete se čtenářům v krátkosti představit?
U Policie ČR sloužím 12 let, začínal jsem na tehdejším okresním úřadě vyšetřování v Jindřichově Hradci jako vyšetřovatel, později po sloučení úřadů vyšetřování a kriminální policie na oddělení hospodářské kriminality SKPV Jindřichův Hradec.
Od začátku roku 2008 do konce června letošního roku jsem působil ve funkci zástupce vedoucího obvodního oddělení v Třeboni a od 1. července pracuji jako vedoucí obvodního oddělení Jindřichův Hradec.

Je z pohledu šéfa oddělení práce v Jindřichově Hradci odlišná od Třeboně, kde jste působil jako zástupce, a v jakém směru?
Z pohledu šéfa je odlišná tím, že jsou zde obecně řečeno jiné starosti, co se druhu i množství týče.
Pro mě osobně je pak odlišná zejména tím, že jako zástupce jsem měl na starosti převážně trestní řízení a jako vedoucí řeším i jiné oblasti policejní činnosti.

Třeboň jako lázeňské město má svoji atmosféru, má i svoji specifickou, jak se říká galerku, je rozdílná od té jindřichohradecké?
V zásadě se neliší, ve srovnání s Třeboní se v Jindřichově Hradci ve větší míře setkáváme s kriminalitou sociálně vyloučených občanů bez domova. Jinak lze říci, že problémy jsou podobné a jsou odrazem stavu celé společnosti.

Na policii se řítí odtučňovací kůra v podobě úsporných opatření, jak významně se mohou změny dotknout jindřichohradeckého obvodu a nepocítí to občan, že budou chybět policisté v ulicích?
Vzhledem k tomu, že řada úsporných opatření byla realizována již v průběhu letošního roku, což se projevilo nutností přehodnotit původní priority výkonu služby, lze říci, že již nyní se věnujeme především řešení aktuálních problémů a trochu do pozadí se s ohledem na ekonomickou situaci dostávají ostatní činnosti jako zvýšení možnosti kontaktu občanů s policisty ve vzdálenějších obcích, resp. na venkově obecně.
Bohužel, nelze než konstatovat, že s ohledem na současnou situaci, kdy již na řadě míst v republice dochází ke slučování případně zániku některých obvodních oddělení, je třeba zřejmě očekávat , že policie bude působit ve větších městech, do menších a na venkov se bude dostávat pouze při řešení jednotlivých problémů a nikoli v takové míře, jak bychom si v rámci úspěšné policejní práce ve shodě s občany představovali.
I přes nepříznivou situaci ale policisté a policistky budou i nadále dělat vše proto, aby se občané mohli cítit co možná nejbezpečněji a v případě nouze se na ně mohli s důvěrou obrátit.

Máte ještě vůbec čas na nějaké koníčky a jaké?
Mým koníčkem je především moje rodina, se svým dvouletým synem a manželkou se snažím trávit co nejvíce času. Jinak občas si zahraji tenis a rád s rodinou cestuji.

Co byste jako nový šéf oddělení popřál vašim podřízeným a co občanům, tedy vašim klientům?
Svým policistům a policistkám bych popřál hodně trpělivosti, energie do další práce a našim klientům, aby nás potřebovali co nejméně a pokud se tak stane, aby věděli, že se na nás mohou s důvěrou obrátit.