Policisté hledají bezohledného silničního piráta v nezjištěném autě, který v úterý kolem 18.00 – 18.10 hodin porazil 83letého cyklistu a bez poskytnutí první pomoci zbaběle ujel.
Policejní mluvčí Hana Millerová řekla, že se to stalo na obchvatu mezi kruhovými objezdy u Albertu a Lidlu. Kolař jel ve směru od první prodejny ke druhé. Vtom ho začalo riskantně předjíždět auto. Jeho řidič nejprve ohrozil jiné protijedoucí vozidlo. A to tak, že při předjíždění na křižovatce silnice s Denisovou ulicí náhle prudce odbočil vpravo z hlavní na vedlejší vedoucí do místní části Jindřiš.
„Při tomto manévru vozidlem zachytil o jízdní kolo cyklisty, přičemž tento v důsledku nárazu vozidla z kola spadl na zem a utrpěl pravděpodobně těžké zranění. Když řidič automobilu následně viděl, že poškozený spadl v důsledku jím zaviněné dopravní nehody, z místa nehody ujel, aniž by poškozenému poskytl potřebnou pomoc," popsala mluvčí Hana Millerová s tím, že pokud policisté řidiče dopadnou a usvědčí, čeká ho stíhání pro trestný čin neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Za ten by mu hrozilo až pětileté vězení či zákaz činnosti. Napomoci v pátrání můžete i vy. Pokud jste řidiče viděli, kontaktujte prosím policistu Petra Ondráka na 974 233 352.