O pomoci, kterou poskytla hlídka dopravních policistů, informovala jindřichohradecká policejní mluvčí Hana Millerová. „V pátek v 8.15 ráno vykonávali dopravní policisté Ondřej Novák, Rastislav Kačeňák a Petr Šimic dohled nad BESIPem, který byl směřovaný k nákupům u obchodních domů na sídlišti Vajgar,“ sdělila.

Při průjezdu po kruhovém objezdu u obchodního domu Kaufland na sídlišti Vajgar si hlídka všimla, že na přechodu pro chodce poblíž plaveckého bazénu bezvládně leží žena. „Policisté okamžitě zastavili, stejně jako kolemjedoucí řidič, shodou okolností emeritní plukovník Pavel Prýgl, a ženě poskytli první pomoc. Žena ležela na zemi v krvi a byla v šoku,“ uvedla Hana Millerová. Hlídce se povedlo ženu stabilizovat a v rámci možností s ní komunikovat. Žena (ročník 1932) ze sídliště Vajgar uvedla, že si chtěla jít nakoupit do obchodního domu Kaufland, ale upadla na neošetřeném přechodu pro chodce, který v té době pokrývala silná vrstva ledu.

„Policisté zavolali rychlou záchrannou službu a pomohli paní naložit do sanitky, která ji převezla do nemocnice,“ popsala šťastný konec nešťastného případu Hana Millerová.