Zástupci menších stran možná zažili menší zklamání, ale jak sami tvrdí, věří, že jejich čas teprve přijde. Členové politických stran odpovídali Deníku:Co říkáte výsledkům voleb v okrese a očekávali jste je? Dále se Deník zajíma o to, jaké alternativy měli připraveny poslanci parlamentu v případě neúspěchu?

Michal Doktor, Lomnice nad Lužnicí, ODS, Poslanec parlamentu České republiky: „V celkovém pohledu odpovídají výsledky voleb našeho okresu výsledku celostátnímu. I u nás vítězila spíše pravice, myslím, že to odpovídá tradičně respektovaným hodnotám a tomu, co u nás doma považujeme za priority, zejména v pohledu do budoucnosti.

Měj jste připravenou alternativu v případě neúspěchu?
Prožíval jsem ve dnech, které předcházely rozdání volebního výsledku voliči, určitou schizofrenii. Bojoval jsem o znovuzvolení, o preferenční hlasy a ve stejný čas jsem dostával řadu nabídek, které jsem byl nucen pozdržet a v vzápětí po vyhlášení výsledků voleb i odmítnout. V každém slova smyslu to pro mne byla situace osobně velmi potěšitelná. Potěšil mne jak volební výsledek, tak zájem o mou práci a mé dovednosti.“

Jaroslav Kozlovský, Jindřichův Hradec, ČSSD, předseda místní organizace Jindřichův Hradec, krajský zastupitel a zastupitel města Jindřichův Hradec: „Především chci poděkovat voličům, kteří podpořili svým hlasem sociální demokracii. Je rovněž namístě pogratulovat oběma poslancům zvoleným za okres Jindřichův Hradec do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, tedy Vítězslavu Jandákovi z ČSSD i Michalu Doktorovi z ODS. Občané by měli pozorně sledovat další politický vývoj a podle toho se pak na podzim jednoznačně rozhodnout v komunálních volbách do zastupitelstva města.

Irena Steinhauserová, Strmilov, Strana svobodných občanů:

„S výsledkem voleb nejsem úplně nespokojená, samozřejmě mohl být lepší. Myslím, že mnoho voličů se ztotožňuje s naším jasným programem a líbí se jim skutečně pravicové myšlenky, přesto se neodvážili dát hlas, protože měli strach z jeho propadnutí. Taková je realita. Voličům děkuji za důvěru.

Věřila jste, že SSO uspěje a dostane se do parlamentu?
Nevěřila, kandidovala jsem, protože si myslím, že na naší politické scéně musí být jasně pravicová strana, jejíž politika docení všechny pracovité a odpovědné. Naše strana je mladá, nedostatečně známá a její čas určitě přijde.

Renata Pávková, Stanislava Koblihová